Hava Asal

Çeşme’ye büyük bir turizm yatırımı yapabiliriz

Çeşme’ye büyük bir turizm yatırımı yapabiliriz
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Çeşme’de yapılan yatırımların desteklenmesi gerektiğini söyleyen ve sezonu uzatmanın önemine işaret eden Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, “Bu yapılırsa biz de grup olarak burada büyük bir turizm yatırımı yapabiliriz. Çeşme konusunda yatırımcılara büyük rol düşüyor. Ancak, yatırımcıların da önünün açılması gerekiyor” dedi.

Çeşme’nin gözde bir tatil merkezi haline geldiğini dile getiren Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, “Ancak, Çeşme’yi bir üst seviyeye nasıl çıkaracağımızı düşünmeliyiz. Çeşme’de turizmi 365 gün nasıl devam ettirebiliriz? Çeşme’de sağlık turizmi ile ilgili kaplıcalar var ancak bunlar değerlendirilemiyor ve yazın 2.5 ay sonra Çeşme boşalıyor. Çeşme’de 1 yıl boyunca ne yapmak lazım bunu konuşmalıyız. Toplanıp akılcı olarak ne yapılması gerektiğini belirlemeliyiz” diye konuştu.

Yeni Asır gazetesinden Erhan Gülenç’in haberine göre, Zorlu, “Bu yapılırsa biz de grup olarak burada büyük bir turizm yatırımı yapabiliriz. Çeşme konusunda yatırımcılara büyük rol düşüyor. Ancak, yatırımcıların da önünün açılması gerekiyor. Çeşme’ye yapılan yatırımlar her yönüyle desteklenmeli. Her şey çok iyi hesap edilmeli” dedi.

Zorlu, İzmir Çankaya’da mevcut tütün depolarının olduğu bölgedeki dev gayrimenkul yatırımları için çalışmaların sürdüğünü dile getirdi. Buraya 50-60 milyon dolarlık bir yatırım öngördüklerini dile getiren Zorlu, “Biz orada belediyeye yeşil alan olarak bir yer terk ettik. Orada hazinenin de yeri var. Hazinenin de orayı belediyeye yeşil alan olarak terk etmesi lazım. O bekleniyor. Bu gerçekleşirse bölgeye çok güzel bir otel yapılabilir” dedi.

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor