Kadir Toprakkaya

Çek Cumhuriyeti ve Prag Turları için doğru zaman geldi

Çek Cumhuriyeti ve Prag Turları için doğru zaman geldi
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Almanya, Polonya, Avusturya ve Slovakya ile komşu olan, Orta Avrupa’nın en çok ziyaret edilen ülkelerinin başında gelen Çek Cumhuriyeti, ister yaz isterseniz de kış aylarında ziyaret edebileceğiniz güzel bir ülke. Ülkenin en meşhur şehri, tabi ki başkenti Prag. Resmi dili Çekçe. Para birimleri ise Çek Korunası.

Kış aylarının soğuk, yaz aylarının ise oldukça sıcak geçtiği Orta Avrupa ülkesinde, bahar aylarında ortalama sıcaklık genellikle 20 dereceyi buluyor. Bunun için Çek Cumhuriyeti’ne gelmek için en doğru zamanların başında bahar ayları geliyor. Baharın muhteşem enerjisini bu güzel ülkede siz de yaşayabilirsiniz. Brnensky, Budejovicky, Jihlavsky ve Larlovsky, Çek Cumhuriyeti turlarında kesinlikle görmeniz gereken 4 nokta olarak dikkat çekiyor. Tarihi özellikleri ve farklı şehir yapıları ile bilinen ülkede eşsiz bir tur planlamak isterseniz, seçimlerinizi Çek Cumhuriyeti turları arasından yapabilirsiniz.

Prag Turları

CHARLES KÖPRÜSÜ, PRAG KALESİ, ESKİ ŞEHİR, İSPANYOL SİNAGOGU

Çek Cumhuriyeti turlarına çıktığınız zaman kesinlikle gezip görmeniz gereken, tarihi önemi ile bilinen noktaları yakalamanız gerekir. Prag Kalesi, Charles Köprüsü, Eski Şehir, İspanyol Sinagogu, Astronomik Saat ve Kulesi en meşhur noktaları. Özellikle turist olarak gelen herkesin dikkatini çeken yerler var. Tura çıkmadan önce gezmek için araştırdığınız her küçük detayın size büyük faydası olacak. Özellikle gideceğiniz mevsimi ve o döneme ait etkinlikleri öğrenmek için bu araştırmayı mutlaka yapmalısınız.

EN MEŞHUR NOKTASI PRAG!

Prag turları belki de Çek Cumhuriyeti turları arasında en çok tercih edilen turlar arasında geliyor. Prag’ın şehir özellikleri saymakla bitmez! Geçmişte Çekoslovakya’nın başkenti olan Prag, bugün hala başkent. Tarihi 2000 yıl öncesine dayanan Vlatava Nehri’nin iki yakasına kurulmuş. Çek Cumhuriyeti’nin en büyük şehri olma özelliğine sahip. Metropol nüfusuna yakın nüfusu var. Ancak yüzölçümü oldukça küçük. Ülkenin en büyük 3 futbol takımı da Prag’dan çıkmış takımlar. Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilen Prag, Avrupa şehirleri arasında en çok turist alan şehir. Yıllık 10-15 milyon turist, bu güzel şehri ziyaret ediyor. Tarihi ve modern yapılarla çevrilmiş olan Prag için kullanılan 3 isim var: Altın Şehir, Şehirlerin Anası ve Masal Şehri… İşte tüm bu özellikleri bilerek bu güzel şehre gittiğiniz zaman gördüğünüz her şey sizi çok etkiler.

ALTIN ŞEHİR’DE TARİHE BİZZAT TANIKLIK EDEBİLİRSİNİZ

Prag turları sırasında gezilecek yerler arasında Prag Şehir Müzesi, Karl Köprüsü, St. Vitus Katedrali, Prag Kalesi, Vyehrad Kalesi, Wenceslas Meydanı, Tyn Kiliesi, Petrin Gözlem Kulesi ve Prag Tiyatrosu bulunuyor. Tarihe bizzat şahitlik etmek, en keyifli tur seçeneklerinden birini yakalamak ve Avrupa’nın en güzel şehirleri arasında yer alan Prag’ı gezmek için kesinlikle zaman ayırmanızı tavsiye ederiz. Keyfini çıkarabileceğiniz ve özellikle bahar aylarında tercih ettiğiniz zaman, ne kadar da güzel bir şehir olduğunu daha rahat görebileceğiniz eşsiz bir yer.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su