Cenay Toprakkaya

Çavuşlar Şelalesi turizme kazandırılıyor

Çavuşlar Şelalesi turizme kazandırılıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Karadeniz’in doğal güzelliklerini çevresinde barındıran Ordu’nun Altınordu ilçesindeki Çavuşlar Şelalesi, özellikle yaz aylarında sıcaktan bunalan ve serinlemek isteyenlerin uğrak noktası haline geldi.

Güzergahtaki yollar ve çevre düzenlemesi için çalışmalar yürüten Altınordu Belediyesi, şelalenin gözde mekanlar arasına girmesi amacıyla tanıtım faaliyetlerine devam ediyor. Çavuşlar Şelalesi’nin turizme kazandırılması için çaba gösteren Altdınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, bölgede incelemelerde bulundu. Tekintaş, burada yaptığı açıklamada şelalenin çevre düzenlenmesi yapılarak turizme kazandırılması ile ziyaretçilerin uğrak noktalarından biri haline geldiğini söyledi.

Çavuşlar Şelalesi

GÖZDE MERKEZLERDEN BİRİ HALİNE GELDİ

Başkan Tekintaş, Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Çavuşlar Şelalesi’nin turizme açıldığını anımsatarak; “Daha önceleri bilinmeyen bir yer olan bu alanda belediye olarak yaptığımız özverili çalışmalar ile çevre düzenlenmesini gerçekleştirdik ve vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Kısa süre önce vatandaşlara kapılarını açan şelalemiz, çevre düzenlemesi ile gözde merkezlerden biri haline geldi. Sıcak havaların baş göstermesi ile birlikte gün içerisinde yüzlerce kişinin ziyaret ettiği bir yer kazandırdık” şeklinde konuştu.

Doğu Karadeniz Turuv

YENİ GÖLETLER OLUŞTURULACAK

Şelale çevresinde yeni düzenlemeler yapacaklarını bildiren Engin Tekintaş, vatandaşların yüzmek için kullanabileceği yeni göletler oluşturmayı planladıklarını söyledi. Söz konusu alana ahşap bir restoran yapılmasının da gündemde olduğunu anlatan Tekintaş; “Şelalemizde bulunan değirmenin mülk sahipleri ile görüşerek, restorasyon işlemlerini yapmayı düşünüyoruz. Ayrıca şehre en yakın turizm alanlarından birisi olan bu şelalemiz, bizim için çok önemli. Yaptığımız ve yapacağımız tüm çalışmalar ile bu alanı kentin en özel mekanlarından biri haleni getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

noyadecor