Haber Merkezi

Hesarek Kayak Merkezi’nde master plan hazırlanıyor

Hesarek Kayak Merkezi’nde master plan hazırlanıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Bingöl kent merkezine 34 kilometre uzaklıktaki Dikme Köyü mevkisinde yer alan; bin 600 metrelik pisti, 70 yatak kapasiteli oteli, teleski ve telesiyeji bulunan Hesarek Kayak Merkezi’nde pistlerin uzatılması ve yenilerinin yapılması için master planı hazırlanıyor.

Hesarek Kayak Merkezi

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, yaptığı açıklamada merkeze kayak sezonunda 80 bini aşkın ziyaretçinin geldiğini, bu yıl merkeze 100 binden fazla ziyaretçinin giriş yapmasını beklediklerini ve kayak tesislerine ilginin her geçen gün arttığını belirtti. Merkeze kentten ve çevre illerden gelen kayakseverlerin sayısının artmasından memnuniyet duyduklarını anlatan Arıkan; “Bu anlamda tesislerimiz, ulusal düzeyde bir kayak tesisi olma yolunda” dedi.

TURİZM ALANI İLAN EDİLECEK

Gelecek yıllarda pist mesafelerinin uzatılması ve yeni pistlerin yapılması için master planı hazırladıklarına işaret eden Erdal Arıkan; “Kayak merkezimiz, yapacağımız çalışmalarla Türkiye’nin en gözde kayak merkezleri arasında yer alacaktır. Hayata geçireceğimiz projelerle kayak merkezimizi daha çok geliştireceğiz. Bakanımız ve Valimizin destekleriyle tesisin turizm alanı ilan edilmesi için çalışma başlattık. Burasının turizm alanı ilan edilmesiyle özel sektör yatırımları da gelecek ve vatandaşlara çok daha konforlu imkanlar sunulacak. Çalışmaların tamamlanmasıyla bölgesel ve uluslararası kayak yarışmalarına da ev sahipliği yapmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

1.600 metrelik pisti, 70 yatak kapasiteli oteli, teleski ve telesiyeji bulunan Hesarek Kayak Merkezi’nde pistlerin uzatılması ve yenilerinin yapılması için master planı hazırlanıyor…

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su