Hava Asal

Bel fıtığı cinsel yaşamı etkiler mi?

Bel fıtığı cinsel yaşamı etkiler mi?
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Bel fıtığı yaşamı olumsuz etkileyen sorunların başında geliyorken, bir de yaşattığı ağrı ve hareket kısıtlaması gibi sorunlar hayatımızı daha da zor bir duruma sürüklemektedir. Bu da yetmezmiş gibi, çiftlerin cinsel yaşamalarında da sorun olmaktadır. Tedavi edilmeyen bel fıtığı sorunu cinsel yaşam üzerinde pek çok olumsuz etkilere yol açmaktadır.

Bel omurları arasında yer alan sıvı, iki omurun birbirine sürtünerek aşınmasını önlemektedir. Yüzde sekseni sıvı olan disklerin aşınarak omurlar arasında sıkışması ve taşması bel fıtığına neden olmaktadır. Bel fıtığında hastanın ilişki esnasında ağrı çekmesinden dolayı orgazm gecikiyor ve bu sebeple de cinsel isteksizlik başlıyor.

Bunun yanı sıra belde güçsüzlük, bacaklarda uyuşukluk, bel hareketlerinin kısıtlanması, kuvvetsizlik ve karıncalanma gibi şikayetlerde bel fıtığında kendini göstermektedir. Tedavi edilmeyen bel fıtığı sinirlere bası sonucu, idrar ve gaita problemlerine de sebebiyet vermektedir.Tüm bu sorunların cinsel ilişki esnasında hissedilir boyutta olması, cinsel hayatı olumsuz etkilemektedir.

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor