Halil Öncü

Başbakan Binali Yıldırım: Troia 2018 yılı, hayırlı uğurlu olsun!

Başbakan Binali Yıldırım: Troia 2018 yılı, hayırlı uğurlu olsun!
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Troia Antik Kenti’nin UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girişinin 20. yılında, 2018 yılı Troia yılı olacak. Başbakan Binali Yıldırım; “2018 yılının Troia yılı olması için Kültür ve Turizm Bakanlığımız bir girişim başlattı. Haftaya karar verilecek. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Turizm sektörünü canlandırmak amacıyla dünya ölçeğinde uluslararası bilinirliğiyle ikinci sırada yer alan Troia’nın UNESCO nezdinde Dünya Miras Listesi’ne alınmasının 20. yılı olan 2018’in “Troia Yılı” ilan edilerek, ülkemizin tanıtım teması olarak desteklenmesi amacıyla yürütülen çalışmalarda son noktayı Başbakan Binali Yıldırım koydu. Ak Parti Grup Toplantısı’nda konuşmasında 2018 yılının Troia yılı olması konusunda görüşlerini paylaşan Başbakan Yıldırım; “2018 yılının Troia yılı olması için Kültür ve Turizm Bakanlığımız bir girişim başlattı. Haftaya karar verilecek. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

ÇANAKKALE ŞANSLI, HER ŞEY YOLUNDA!

Başbakan Binali Yıldırım, grup toplantısında konuşmasında Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’a da seslenerek; “Çanakkale şanslı. Köprüleri yapılıyor, yolları o biçim. Her şey yolunda” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su