Editör

Avustralya Büyükelçisi Türkiye seyahatlerini anlattı

Avustralya Büyükelçisi Türkiye seyahatlerini anlattı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Avustralya Büyükelçisi Marc Innes- Brown ve çok yönlü sanatçı eşi Neda Alemohammed ülkemizdeki yaşamları üzerine MAG Yazarı Melike Gökçe’ye özel açıklamalarda bulundu.

Ülkemizin yer aldığı siyasi coğrafya konusunda sahip olduğu büyük donanımla, Türkiye ve Avustralya arasındaki dış ilişkileri ileriye taşımak için başarılı bir yol haritası belirlemiş olan Avustralya Büyükelçisi Marc Innes-Brown ve çok yönlü sanatçı eşi Neda Alemohammed MAG yeni sayısına konuk oldu. “Türkiye’de birçok farklı ilde seyahat ettiğim için şanslıyım” ifadelerini kullanan Büyükelçi Marc Innes- Brown “Harika yemeklerinin yanı sıra pek çok tarihsel ve kültürel katmanlara sahip harika bir ülke.

Eşim ve ben 2013’te orada evlendiğimiz için İstanbul’un bizde her zaman özel bir yeri olacak. Ayrıca Göbeklitepe’nin harika bir yer olduğunu düşündük, oranın maneviyatını hissedebiliyordunuz. Şanlıurfa da tarih açısından zengin bir şehir. Geçen yıl ailece Batı Anadolu’yu karayoluyla gezdik ve Bursa, Ayvalık, İzmir, Uşak ve Afyon’u ziyaret ederek çok güzel zaman geçirdik. Ülkenin bu bölümünü görmek için harika bir yoldu. Ayrıca; Ordu, Aydın, Trabzon, Edirne, Çanakkale, Kapadokya, Eskişehir, Erzincan, Hatay, Gaziantep ve Adana’yı da çok beğendim” dedi.

Sanatçı eşi Neda Alemohammed ise başlıca ilgi alanının sanat ve moda olduğu söyleyerek “Gelecekte Türk motiflerini Avustralya tarihiyle harmanlayıp kumaş ve kıyafet üretme gibi bir planım var” ifadelerini kullandı.

Avustralya Büyükelçisi Marc Innes- Brown

Avustralya Büyükelçisi Marc Innes- Brown

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su