Cenay Toprakkaya

Antalya’nın yeni cazibe merkezi Tünektepe

Antalya’nın yeni cazibe merkezi Tünektepe
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Büyükşehir Belediyesi tarafından “Ayaklarınız yerden kesilecek” sloganıyla hizmete açılan Tünektepe Teleferik Projesi, Antalya’nın yeni cazibe merkezi oldu. Üç haftada 25 bin kişi teleferik ile Tünektepe’ye çıkarak, kentin doyumsuz manzarasına ulaştı.

MUHTEŞEM MANZARADA YEMEK KEYFİ

Tünektepe’nin zirvesinde bulunan Teleferik Sosyal Tesisleri de, Antalyalıların ailece zaman geçirdikleri bir yaşam merkezi haline geldi. Vatandaşlar, Teleferik Kafe’nin muhteşem manzarası eşliğinde zengin menüden yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Ayrıca kafenin etrafına yerleştirilen 4 adet dürbün ile Antalya’yı keşfetme imkânı buluyor. İlerleyen günlerde sosyal tesiste, ASMEK kursiyerlerinin el emeği göz nuru ürünlerinin sergileneceği bir çarşı da kurulacak.

TÜRKİYE’NİN EN UCUZU

Konyaaltı Sarısu’dan 650 rakımlı Tünektepe’ye 9 dakika gibi kısa bir sürede ulaşılıyor. Bin 706 metre uzunluğundaki teleferik hattı, 36 kabini ile saatte 1.200 kişi taşıma kapasitesine sahip. Türkiye’nin en ucuzu olma özelliğini taşıyan teleferikte bir kişi 15 lira, iki kişi ise 20 liraya taşınıyor.

Tünektepe

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su