Haber Merkezi

Antalya’ya 2 günlük yılbaşı dopingi

Antalya’ya 2 günlük yılbaşı dopingi
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Denizi, kumu ve güneşinin yanı sıra barındırdığı tarihi ve kültürel değeriyle yılda 10 milyondan fazla turisti ağırlayan Antalya’da yılbaşı heyecanı başladı. Antalya’nın ünlü turizm merkezleri Belek, Side, Alanya ve Kemer’in bu yıl da yılbaşı tatili dolayısıyla çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlaması bekleniyor.

Kış sezonu nedeniyle bölgede tesislerin yarıya yakını kapalı bulunuyor ve tadilat çalışmaları gerçekleşiyor. Kış döneminde de açık olan otellerde ise yılbaşı için hazırlıklar devam ediyor. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Yönetim Kurulu Üyesi ve bir otelin genel müdürü Ali Kızıldağ, yılbaşı dolayısıyla bölgede bir hareketlilik olduğunu belirterek; “Hareketlilik ağırlıklı olarak yerli turistten kaynaklanıyor. Fakat bu yılbaşında, geçen yıldan farklı olarak Rusya’dan da uçaklar geliyor. Mısır pazarı açılmadığı için Rus operatörlerin Türkiye uçuşları devam ediyor. Dolayısıyla yılbaşında hem yerli hem de Rus misafirleri ağırlayacağız” diye konuştu.

Antalya

BÖLGEDE OTELLERİN YÜZDE 50’Sİ AÇIK

Avrupa’dan kış sezonunda çok turist gelmediğini ifade eden Kızıldağ; “Avrupa’dan da bir hareket olsaydı 7-10 günlük bir geçici doluluk yaşayabilirdik. Ancak şu anda 2 günlük bir yılbaşı hareketliliği olacak. Antalya bölgesinde otellerin yaklaşık yüzde 50’si açık. Açık otellerde yılbaşında doluluk oranı yüzde 75’lere ulaşacak” dedi. Ali Kızıldağ, otellerde hazırlıkların ağırlıklı olarak yerli turiste yönelik olduğunu, Rus misafir ağırlayan otellerde Rus müzik grupları ve DJ’leri de yılbaşı dolayısıyla performans göstereceğini bildirerek, otellerdeki yılbaşı fiyatlarının yaz dönemine göre yüzde 50’lere yakın daha ucuz olduğunu sözlerine ekledi.

YILBAŞI EĞLENCESİNİN FİYATI 250-1.000 LİRA ARASINDA

Antalya’da yılbaşı programı hazırlayan oteller, 2 günlük yılbaşı paketlerine göre zengin menülü yılbaşı galasının yanı sıra pek çok tanınmış yerli ve yabancı sanatçı sahne alacak. Yılbaşı kokteyli ile başlayacak eğlence programları gala yemeği, dans şov, konser ve “after” partilerle devam edecek. Paket programlardan 0-6 yaş çocuklar ücretsiz, 7-12 yaş arası çocuklar ise yüzde 50 indirimli faydalanacak. Antalya’da konaklamalı yılbaşı paketleri, otele göre 250 lira ile bin lira arasında değişiyor. Kentteki AVM’ler de Noel Baba, yılbaşı ağacı, yılbaşı çelenkleri, renkli süslemeleri ve bol ışıklandırmalarıyla dikkati çekiyor.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su