TURİZM HABERLERİNİ BİR DE TOURMAG TURİZM DERGİSİ SAYFALARINDA OKUYUN...

Antalya ve Didim’de kasım ayında deniz keyfi

Yazar Kadir Toprakkaya

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Hava Tahmin ve Uyarı Merkezi’nden alınan bilgiye göre; Antalya’da hava sıcaklığı 26, deniz suyu sıcaklığı ise 24 derece ölçüldü. Kasım olmasına rağmen etkili olan güzel havayı değerlendirmek isteyen Antalyalılar ve turistler, dünyaca ünlü Konyaaltı ve Lara sahillerinde yoğunluk oluşturdu.

Plajdaki şezlonglara ve kumsala uzanıp güneşlenen tatilciler, denize girip yüzdü. Bazı vatandaşlar ve turistler ise sahil bandında spor yapıp, bisiklet sürmeyi tercih etti. Kimileri sahilde balık tutmaya çalışırken, kimileri de köpeklerini gezdirdi. Öte yandan, genelde maske takılmadığı ve sosyal mesafe kuralının zaman zaman ihlal edildiği dikkati çekti.

kasım ayında deniz keyfi
DİDİM’DE TURİSTLER DENİZİN KEYFİNİ ÇIKARDI

Aydın’ın Didim ilçesinde de kasım ayı olmasına rağmen sıcak havayı fırsat bilen yerli ve yabancı turistler, denizin keyfini çıkardı. Termometrelerin 25 dereceyi gösterdiği ilçede tatillerini sürdüren turistler, denize girip plajlarda güneşlendi. Sıcaklığın mevsim normallerinin üzerinde olması nedeniyle, ünlü Altınkum sahilinde de yoğunluk oluştu. Denize girmeyenler ise sahil boyunca yürüyüş yapmayı tercih etti.

kasım ayında deniz keyfi
istanbul antika ve sanat fuarı

İLGİLİ HABERLER