Kadir Toprakkaya

Antalya sahilleri cıvıl cıvıl

Antalya sahilleri cıvıl cıvıl
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Turizmde son üç yıldır yaşanan olumsuzluklar gerilerde kaldı. Şimdilerde başta Antalya sahilleri olmak üzere tüm tatil bölgeleri adeta doldu taştı. Ülkemize akın eden turistlerde elbette ağırlık Rus ve Almanlarda ancak, yaptığımız incelemelerde her ülkeden turistlere rastlamanın mümkün olduğunu gördük. Örneğin Konya, Bursa ve Yalova’da Ortadoğu ağırlıklı turistler varken; Afyon, Isparta, Burdur gibi kentlerimizde Japonya, Çin ve Balkan ülkelerinden gelen turistlere rastlanıyor.

KEMER BÖLGESİ GÖZDE

Denizinin sıcaklığı ve güzelliğiyle çoğunlukla Almanya, Ukrayna ve Rusya’dan gelen turistlere ev sahipliği yapan Antalya’nın Kemer bölgesi, yüzde 100 doluluk yaşayan tatil beldelerimiz arasında. Burada yer alan tatil köyleri ise, “her şey dahil” konseptiyle turislerin ilgi odağı oluyor.

ULUSOY KEMER HOLIDAY CLUB

Kemer’in gözde tatil köyleri arasında yer alan Yılmaz Ulusoy Holding’e ait Ulusoy Kemer Holiday Club, bölgede en çok tercih edilen yerler arasında. Bunda tesislerin tamamen orman ve çam ağaçları içinde, doğa ile iç içe bir mimari yorum ile inşa edilmiş olmasının da payı var.

ULUSLARARASI ANİMASYONLAR

Bu tür tatil köylerinde animasyonlar da olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Ulusoy Kemer Holiday Club, bu konuda da önemli bir adım atarak yurt dışından getirdiği animasyon ekipleriyle konuklarına unutılmaz saatler yaşatıyor. Geçtiğimiz akşam rastladığımız “Cuba Show” da bunlardan biriydi. 25 kişilik Kübalı gençlerden oluşan animasyon ekibi, sergilediği performans ile konukları adeta büyüledi. Akşama doğru güneşin batmasıyla birlikte sahil üzerindeki iskelede başlayan gösteri, saat 21:30’dan sonra amfitiyatro alanında geç saatlere kadar sürdü.

Ulusoy Kemer Holiday Club

Animasyon ekibi üyelerinden Ender, yıllardır Ulusoy Kemer Holiday Club’da çalışıyor. Bu süre içerisinde büyük dostluklar edinen başarılı animatör için tatil köyünü tercih edenler bile var…

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su