Halil Öncü

Antalya Dış Hatlar’da Troya rüzgarı

Antalya Dış Hatlar’da Troya rüzgarı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Tüm yaz boyunca Antalya Belek Aspendos Arena’da gösterilerini yapan ve Mustafa Erdoğan imzasını taşıyan Anadolu Ateşi ve Troya, yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çekiyor.

Troya gösterisinde yer alan Truva Atı, Antalya Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde sergilenirken; burada hem gösterilerin bilgisi veriliyor, hem de tahta at ile birlikte Troia’nın tanıtımı yapılıyor. Dış hatlardan ülkemize gelen yabancı turistler tahta at ile karşılaşırken, bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmiyor. Gösteride yüzyıllar öncesinde Troia’da yaşananlar, müzik ve filmler eşliğinde danslarla anlatılıyor. Troya, 1.200 parça kostümü ile ödül almış bir proje olarak göze çarpıyor ve gösteride gerçek silahlar ve kılıçlar kullanılıyor, Troia savaşları canlandırılıyor.

2018 TROİA YILI İLAN EDİLMİŞTİ

Hatırlanacağı gibi Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ÇTSO), Troia’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018 yılının “Troia Yılı” olması için başlattığı ve sivil toplum kuruluşlarının da büyük destek verdiği çalışmalar olumlu sonuç vermiş, 2018 “Troia Yılı” olarak ilan edilmişti.

Troya

Troia

 

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor