Cenay Toprakkaya

Antalya, birçok Avrupa başkentinden daha güvenli

Antalya, birçok Avrupa başkentinden daha güvenli
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Romanya’dan Türkiye’ye ziyarete gelen gazetecileri makamında kabul ederek, Türkiye ve Antalya turizmi hakkında bilgi verdi. Karaloğlu, kentin birçok Avrupa başkentinden daha güvenli bir yer olduğunu ifade etti.

Dünyada 2016 yılında yaşanan kaos ortamı ve Türkiye’deki darbe girişiminin turizmi olumsuz etkilediğine dikkat çeken Vali Karaloğlu; “Antalya ve Türkiye, turizm altyapısı ve turizmde çalışan insan kalitesi açısından, hizmet kalitesi bakımından dünyanın en iyi ülkeleri, en iyi destinasyonları arasında yer almaktadır. Kentimizde güvenlik konusunda hiçbir sorun bulunmamaktadır, son derece güvenlidir” şeklinde konuştu.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu

ANTALYA VALİSİ KARALOĞLU: TURİZM PAZARI ÇEŞİTLENDİRİLMELİ

Münir Karaloğlu, Valilik olarak her yıl yaklaşık 2 milyon doları turizm reklam ve tanıtımı için harcadıklarını, kente her sene yaklaşık 12 milyon yabancı turist geldiğini vurgulayarak; “Pazarı çeşitlendirmek üzere Hindistan, Çin ve Orta Asya ülkelerinde çalışmalar yapıyoruz. Hint pazarına özel, Hint düğün turizmi için çalışıyoruz. Bu sene 10 Hint düğünü anlaşmamız var ki, bunun 40 milyon dolar gibi bir getirisi var. Bunun dışında Çin pazarına çok önem veriyoruz. Hedefimiz, bu büyük Çin pazarını Türkiye’ye ve şehrimize çekebilmek.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

vakıf taşdelen su

noyadecor