Cenay Toprakkaya

Alanya ulaşımına 56 milyonluk dev yatırım

Alanya ulaşımına 56 milyonluk dev yatırım
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Alanya’nın kanayan yarası haline gelen trafik sorununa neşter vuruluyor. 56 milyon liraya ihale edilen Telekom ve Ticaret Lisesi Katlı Kavşak Projeleri, temel atma için gün sayıyor.

Alanya’nın trafik sorununun çözümü için el ele veren Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Bölge Müdürlüğü, iki yıldır süren hazırlık çalışmalarının ardından düğmeye bastı. Projeleri Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Telekom ve Ticaret Lisesi kavşaklarına uygulanacak katlı köprülü kavşak düzenlemesi, Karayolları tarafından 56 milyon lira yatırım bedeliyle ihale edildi. Yüklenici firmaya yer teslimi yapılan kavşak projelerine yakında ilk kazma vurulacak.

Alanya

ALTERNATİF GEÇİŞ YOLLARI BELİRLENİYOR

Çalışmanın başlayabilmesi için alternatif geçiş yolları üzerinde çalışma yapılması gerekiyor. Bu sorunu çözmek ve bir an önce yatırıma başlanması için Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi, Karayolları ve yüklenici firma teknik ekipleri bir toplantı gerçekletirdi. Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney’in de katıldığı toplantıda, araç trafiğinde aksama olmaması için alternatif güzergahlar üzerinde görüşmeler yapıldı.

ÇEVREYOLU ÇALIŞMALARI TAM GAZ DEVAM EDİYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Bölge Müdürlüğü işbirliğinde yapılacak, Alanya’nın trafik sorununa köklü çözüm getirecek projeyle ilgili çalışmalar da tüm hızıyla sürüyor. İlk etapta tamamlanacak Alanya-Kargıcak arasındaki 15 kilometrelik bölümünde yol yapım ve tünel çalışmaları devam ediyor. İkinci etabı olan Kargıcak-Yeşilöz arasındaki bölümünde ise proje ve diğer çalışmalar yapılıyor. Çevreyolunun ilk etabının 2018 yılı sonu itibariyle açılması hedefleniyor.

2017, DEV PROJELERİN BAŞLADIĞI YIL OLACAK

Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney; “2017 büyük projelerin başladığı yıl olacak demiştik. Hal Projesi’nin ardından şimdi de çevreyolu ile birlikte bölge trafiğine büyük rahatlık getirecek ve şehir içine nefes aldıracak İki Katlı Kavşak projemizi başlatıyoruz. Her şey tamam, sadece alternatif yolların tespiti kaldı. Onu da kısa sürede halledip ilk kazmayı vuracağız. 56 milyon liralık bu büyük yatırımı en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su