TURİZM HABERLERİNİ BİR DE TOURMAG TURİZM DERGİSİ SAYFALARINDA OKUYUN...

Alaçatı “Dört Mevsim Sanat” istiyor

Yazar Kadir Toprakkaya

Alaçatı Turizm Derneği, turizmin sanatla birlikte dört mevsime yayılması adına başlatmayı planladığı çalışmaları gündemine almış görünüyor. Bunlardan biri de “Alaçatı’da Dört Mevsim Sanat” başlığı altında düzenlenecek sanat buluşması.

Alaçatı "Dört Mevsim Sanat" istiyor
SANAT İÇİN EL ELE

Alaçatı Turizm Derneği üyeleri tarafından organize edilen ilk buluşmanın, 1-4 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanıyor. Etkinlik kapsamında, Türkiye’nin çeşitli illerinden ressamlar ve heykeltıraşlar Alaçatı’ya davet edilecek.

Alaçatı "Dört Mevsim Sanat" istiyor
SERGİLER, SÖYLEŞİLER, PANELLER

Bir yandan sanatın ve sanatçıların ön planda olmasını amaçlayan buluşma, diğer yandan da Alaçatı’da dört mevsimi sanatla iç içe yaşatmayı hedefliyor. Etkinlik sırasında katılımcı ressamların eserlerinin sergileneceği dev bir açık hava sergisi de olacak. Ayrıca buluşmaya ev sahipliği yapacak otellerin salonlarında şarap tadımının yanı sıra online söyleşiler ve paneller de düzenlenecek.

Alaçatı "Dört Mevsim Sanat" istiyor
HER TÜRLÜ ÖNLEM DÜŞÜNÜLDÜ

Alaçatı Turizm Derneği tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Davet edeceğimiz sanatçılarımıza eserlerini sergilemeleri için destek verilecek. 10 farklı otelde 20’den fazla sanatçının eserleri sergilenecek. Uygun alana sahip, rüzgardan korunaklı, avlu tarzı alanı olan otel ve işletmelerimiz, bu konuda hazır olduklarını bildirdi. Ayrıca, sanatçılarımızla birlikte misafirlerinin indirimli konaklama imkanlarını da sağlamaya çalışacağız. Alaçatı’mızda dört mevsim sanat için el ele vererek, Alaçatı’da yaşayan sanatçılarımızı diğer illerden gelecek olan sanatçılarla buluşturacağımız güzel bir organizasyon yapacağımıza inanıyoruz.”

Alaçatı Turizm Derneği üyeleri tarafından organize edilen ilk buluşmanın, 1-4 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanıyor. Etkinlik kapsamında, Türkiye’nin çeşitli illerinden ressamlar ve heykeltıraşlar Alaçatı’ya davet edilecek…
istanbul antika ve sanat fuarı

İLGİLİ HABERLER