TURİZM HABERLERİNİ BİR DE TOURMAG TURİZM DERGİSİ SAYFALARINDA OKUYUN...

Alaçatı’da sanat aylara değil, yıllara yayılacak!

Yazar Kadir Toprakkaya

Türkiye’nin en özgün turistik bölgeleri arasında gösterilen Alaçatı, ekim ayını sanat ve kültür adına son derece önemli bir etkinlik ile karşıladı. Turizmi sanat ve kültür ile birleştirerek, “Alaçatı’da Dört Mevsim Sanat” başlığı altında düzenlenen buluşma büyük ilgi gördü.

Alaçatı Turizm Derneği organizasyonu ile 1-4 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleşen etkinlik, gala gecesi ile sona erdi. Türkiye’nin çeşitli yörelerinden gelen sanatçılar, çalışmalarını Alaçatı’nın birbirinden güzel butik otellerinde sergiledi.

ONUR KONUĞU MANSUR BEYAZYÜREK

Beykoz Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi ve Psikiyatrist Prof. Dr. Mansur Beyazyürek, buluşmaya onur konuğu olarak katıldı. Aynı zamanda koleksiyoner kimliği de olan Beyazyürek, gala gecesinde yaptığı konuşmada “Psikoloji, sanat ve sanatçı arasında müthiş bir bağlantı vardır” diyerek, Avusturyalı sembolist ressam Gustav Klimt ile Hintli şair, yazar, ressam, besteci ve mistik Hindistan’ın önde gelen yaratıcı sanatçılarından biri olarak kabul edilen Tagore’dan örnekler verdi.

Alaçatı
“SANATI AYLARA DEĞİL, YILLARA YAYMAK İSTİYORUZ”

Etkinlik ve gala gecesine ev sahipliği yapan Alaçatı Turizm Derneği Başkanı Celal Bayraktaroğlu ise şunları ifade etti: “Çok basit bir hedefimiz var, o da sanatın her kesimine kucağımızı açmak. Sanatı günlere değil, yıllara yayarak gerçekleştirmek istiyoruz. Görülebilir hale gelmesini istiyoruz. Alaçatı’nın çeşitliliğine çok inanıyoruz. Bunu herkese açmak istiyoruz. Projenin küratörü Eda Aner, çok büyük bir enerjiyle organize etti. ‘4 Mevsim Alaçatı’ için belediyemiz, restaurantlar, oteller ve halkımız kucak açtı. Herkese çok teşekkür ediyoruz.”

Alaçatı
Alaçatı
Alaçatı
istanbul antika ve sanat fuarı

İLGİLİ HABERLER