Hava Asal

Akdeniz Üniversitesi’nden uluslararası turizm konferansı

Akdeniz Üniversitesi’nden uluslararası turizm konferansı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Akdeniz Üniversitesi, 10 – 11 Aralık tarihlerinde “Uluslararası Antalya Ağırlama, Turizm ve Seyahat Araştırma Konferansı”na ev sahipliği yapacak.

Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi ve Washington State Üniversitesi İşletme Fakültesi işbirliğinde organize edilen, “Uluslararası Antalya Ağırlama, Turizm ve Seyahat Araştırma Konferansı” 10 – 11 Aralık 2014 tarihlerinde, Porto Bello Otel’de gerçekleştirilecek.
5’i davetli olmak üzere toplam 44 bildirinin sunulacağı konferans, büyük bölümü turizm alanında akademisyen olarak göre yapmakta olan, 27 ülke ve 33 üniversiteden katılımcıya ev sahipliği yapacak.
Konferans Organizasyon Komitesi adına açıklamada bulunan Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın Aksu, konuk konuşmacılar arasında Glasgow Üniversitesi’nden Prof. Dr. Luiz Moutinho, Alanya AHEP Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sevgin Akış Roney, turizm sektörü profesyonellerinden Jacaranda Otelleri CEO’su Volkan Şimşek, antalya Kongre Bürosu Direktörü Sinan İnan ve Antalya Golf Kulübü Genel Müdürü Uğur Budak gibi alanında isim yapmış kişilerin yer aldığını belirtti.
Organizasyon Komitesi’nin diğer üyeleri Doç. Dr. Meltem Caber ve Yrd. Doç. Dr. yıldırım Yılmaz ise konferans gala yemeğinde en başarılı 2 bildiriye verilecek olan ödüllerin yanısıra, bazı bildirilerinde 9 farklı uluslararası dergide yayınlanma şansını elde edeceğini ifade ettiler.
Konferansta sunulan bildirilerin konu başlıkları arasında seyahat motifleri, destinasyon imajı, risk ve güvenlik algısı, özel etkinlik proje yönetimi, performans ölçümü, stratejik analiz, Türk otel endüstrisinin performansı, kırsal turizm, yeşil etkinlik, turizmde tüketici davranışı, hizmet kalitesi ve golf turizmi gibi konular yer almakta.
Bütün sunumların İngilizce olarak yapılacağı konferansa, Washington State Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Gürsoy ve Central Florida Üniversitesi, Rosen College Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fevzi Okumui da katılacak.
Açılış töreni, 10 Aralık 2014 Çarşamba günü, saat 10.00 da Porto Bello Otel’de yapılacak olan konferans hakkında detaylı bilgiye ve konferans programına http://www.ihtrc.com web sitesinden ulaşılabilinir.

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor