Kadir Toprakkaya

ACE of MICE, Türkiye’nin üç yılına damga vuracak

ACE of MICE, Türkiye’nin üç yılına damga vuracak
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Dünyanın en büyük üçüncü MICE fuarı olan ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines’ın kapanış rakamları belli oldu. 40 ülkeden 617 kongre, toplantı ve etkinlik satın alıcısı ile 15 bin 872 MICE profesyoneli, Türk turizminin önümüzdeki üç yılına damga vuracak iş anlaşmaları imzaladı.

Turizm Medya Grubu Başkanı ve Türkiye Etkinlik, Toplantı ve Kongre Sektörü Yöneticileri Derneği (TETKİD) Başkanı Volkan Ataman, Türk turizmi adına büyük bir organizasyonu başarı ile tamamladıklarını ifade etti. 33 ülkeden 169 yabancı firmanın ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines’a stantlı katılım gösterdiğinin katıldığının altını çizen Ataman, şunları ifade etti:

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK B2B ETKİNLİĞİ

“Kongre, turizm ve etkinlik sektöründe yüksek hacimde iş bağlantılarının gerçekleştirildiği bir buluşmayı tamamladık. Türkiye’nin etkinlik alanında bilinirliliği ve farkındalığı zaten ön plandaydı. ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines ile bize olan güveni tekrar sağladık. 40 ülkeden katılan 200 satın almacı, ACE of MICE Fuarı’nda işbirliği fırsatı aradı. Yerli ve yabancı 617 hosted buyer, uluslararası kongre ve etkinlik satın almacısı, Türkiye’nin potansiyeline inanarak buluştu. Organizasyonda toplam 3 bin 896 B2B görüşme yapıldı. Türkiye’nin en büyük B2B etkinliğine ev sahipliği yapmaktan dolayı büyük gurur duyuyoruz.”

BİRBİRİNDEN DEĞERLİ KONUŞMACILAR, BİRBİRİNDEN ÖNEMLİ OTURUMLAR

Alanında uzman konuşmacıları üç gün boyunca ağırlayan ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines’ta ziyaretçiler, gerçekleşen oturumlara da yoğun ilgi gösterdi. Bu sene “Kreatif Etkinlikler” konseptini merkezine alan ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines; kreatif etkinliklerden etkinlik teknolojilerine, toplantı endüstrisinden UNICEO Kurumsal Eğitim Programı’na, DijiMICE Oturumu’ndan ICCA Oturumu’na, iletişim oturumundan yeşil etkinliklere kadar birçok oturumla sektörel eğitim misyonunu da yerine getirmeye devam etti. Oturumların son derece keyifli olduğunu belirten dinleyiciler, program sonlarında konuşmacılarla sohbet etmek için salon çıkışlarında beklerken, konuşmacılar da yoğun ilgiden dolayı yüksek memnuniyet içinde olduklarını dile getirdi.

T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI KATKILARIYLA GALA YEMEĞİ

Fuarın açılış günü olan 21 Şubat’ta Hilton İstanbul Bosphorus Hotel’de gerçekleştirilen gala yemeğinde, protokolden üst düzey isimlerin yanı sıra oturum konuşmacıları, hosted buyer’lar ve basın mensupları da yer aldı. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla gerçekleşen gala yemeği, Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un mesajıyla başlarken; Hilton İstanbul Bosphorus Hotel’in lezzetli yemeklerinin tadını çıkaran misafirler, bir yandan da tüm gün süren “network” görüşmelerine devam etti. Fuar kapsamında gerçekleştirilen oturumlarda konuşmacı olarak yer alan ünlü isimlerin de yer aldığı galada, misafirler gün içinde oturumlarına katıldıkları isimlerle sohbet etme fırsatı buldu.

BOĞAZ’IN EŞSİZ MANZARALARI EŞLİĞİNDE TEKNE TURU

ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines’ın açılış gününün akşamında yabancı “satın alıcılar”, Beşiktaş’tan kalkan bir tekne ile İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzaralarının tadını çıkardıkları bir tur ile keyifli anlar yaşadılar. 40 farklı ülkeden gelen yabancı misafirler, gerçekleştirilen Boğaz turunda fuarın ilk günün yorgunluğunu harika manzaralar ve lezzetli ikramlar ile üzerlerinden attılar. Tekne turu sırasında İstanbul’un sunduğu eşsiz manzaraları hayranlıkla takip eden yabancı misafirler ve konuşmacılar, şehri çok beğendiklerini ve burada olmaktan çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

YILIN EN İDDİALI PARTİSİ: AMEZING PARTY

İstanbul Kongre Merkezi’nin girişine kurulan “dome çadırda” gerçekleştirilen; ulusal ve uluslararası hosted buyerlar, katılımcı firmalar, konuşmacılar ve uluslararası MICE dernek başkanlarının katıldığı partide video mapping şov, müzik grupları, DJ ve sürprizlerle dolu dans performansları eşliğinde davetlilere unutulmaz bir gece yaşatıldı. Eğlencenin zirve yaptığı gecede, 360° video mapping şov ile davetlilere inanılmaz bir atmosfer hissettirilirken, birbirinden lezzetli kokteyllerle müzik ve dansın ritmi her geçen saniye yükseldi. Davetliler, birbirinden eğlenceli DJ ve dans şovlarıyla eğlenceye doydu.

ACE of MICE

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor