TURİZM HABERLERİNİ BİR DE TOURMAG TURİZM DERGİSİ SAYFALARINDA OKUYUN...

Turizm dünyasından bir yıldız daha kaydı

Yazar Kadir Toprakkaya

Turizm dünyasına uzun süre hizmet veren Ahmet Ferda Seymen hayatını kaybetti. Özellikle otel yönetimi konusunda Türkiye’nin önde gelen isimleri arasında yer alan Seymen, uzun süredir tedavi görüyordu. Pek çok otelin açılışında görev alan Ahmet Ferda Seymen, İstanbul Kadıköy’ün ilk beş yıldızlı oteli olan ByOtell’de uzun süre genel müdürlük görevinde de bulunmuştu.

TÜROB MESAJ YAYINLADI

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), duayen turizmci Seymen için bir başsağlığı mesajı yayınlandı. TÜROB Yönetim Kurulu imzasıyla yayınlanan mesajda şöyle denildi: “Sektörümüzde birçok işletmede yöneticilik yapan, çok sayıda yöneticinin sektörümüze kazandırılmasında büyük emek harcayan, TÜROB başta olmak üzere sivil toplum kuruluşlarına destek olan, duayen ve mütevazı kişiliğiyle tanıdığımız sevgili Ahmet Ferda Seymen’in vefat ettiğini derin üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Sektörümüze ve TÜROB’a katkıları her zaman hayırla yad edilecek merhum Ahmet Ferda Seymen’e Allah’tan rahmet, kederli ailesi başta olmak üzere tüm dost, akraba, sevenleri ve sektörümüze başsağlığı ve sabır dileriz.”

Ahmet Ferda Seymen
AHMET FERDA SEYMEN HAKKINDA

1980 yılında Hacettepe Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümü mezunu olup, 1984 yılında yüksek lisans öğrenimini Florida International University Miami, Florida’da tamamladı. 1991 yılına kadar Florida eyaletinde restaurant ve otel işletmelerinde yöneticilik yaptı ve 1991 yılında Antalya Hilton Oteli’nde başlayan turizm yaşamında birçok önemli otelde yöneticilik yaptı.

istanbul antika ve sanat fuarı

İLGİLİ HABERLER