Kadir Toprakkaya

Tasarımıyla İzmir’i anlatan Evora’ya ödül

Tasarımıyla İzmir’i anlatan Evora’ya ödül
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Evora İzmir, inşaat ve gayrimenkul sektöründeki en başarılı projelerden biri olduğunu ispatladı. Emlak Konut GYO güvencesi ile Teknik Yapı ve Halk GYO ortaklığıyla İzmir Konak Alsancak’ta inşasına başlanan Evora İzmir Projesi, her yıl gerçekleştirilen SOTCA (Sign of the City Awards) organizasyonunun 2018 etabında “En İyi Mimari Tasarım” ödülünü kazandı.

Evora İzmir Projesi’nin başta İzmir olmak üzere tüm Türkiye’ye değer katacağını ifade eden Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, kültürel cazibesiyle ön plana çıkan güzel İzmir’e yaraşır bir proje gerçekleştirmekten gurur duyduklarını dile getirdi. Emlak Konut GYO öncülüğünde ve Halk GYO gibi güçlü bir marka ile ortaklığın sinerjisinden doğan bu başarının sadece bir ilk olduğunun altını çizen Durbakayım; “Bizim ticaret ve üretim anlayışımızda, iyi bir bölgenin avantajlarından faydalanılarak elde edilen kazanç caiz değildir. Bizim için önemli olan, gittiğimiz bölgeyi daha da geliştirilmek, oraya bir fayda sağlamak ve bölge ile birlikte verimli bir sinerji yakalamaktır. Bizim için asıl kazanç budur” şeklinde konuştu.

UMUT DURBAKAYIM: İZMİR’İN RUHUNU YANSITAN PROJE

Evora İzmir projesinin tanıtım toplantısında “İzmir’e yakışan, İzmir kadar güzel bir proje” taahhüdü verdiklerini hatırlatan Umut Durbakayım, Evora İzmir Projesi’nin sadece yatırım amaçlı olarak gerçekleşmeyeceğini, standartların üstünde sosyal olanaklar sunan bir yaşam merkezi olacağının altını çizdi. “Kültürel bir ruh taşıyan İzmir’e, beton ve demirden bir yapıyı hak etmediğini düşünerek geldik” diyen Durbakayım, açıklamasının devamında “Yaptığımız her projenin, bulunduğu bölgeye uygun bir ruhu yansıtmasına önem veriyoruz. Evora İzmir’in tasarımında da buna ağırlık verdik. Bu nedenle Evora İzmir’in tasarımda turizm ve kültür fonksiyonlarına az sayıda konut ekledik ve projeyi sadece içinde yaşayanlara değil, tüm İzmir’e hizmet verecek şekilde tasarladık. Proje tasarımındaki en önemli noktalardan biri de, Evora İzmir’in çevredeki tarihi yapılara saygılı bir çizgiye sahip olmasıdır” ifadelerini kullandı.

DR. FEYZULLAH YETGİN: YENİLİKÇİ BİR PROJE HEDEFLEDİK

Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin ise, Evora İzmir Projesi’nin “En İyi Mimari Tasarım” ödülüne layık görülmesinin kendilerini gururlandırdığını belirterek şunları söyledi: “Bu projeye start verirken hedefimizi İzmir’in kent yaşamına yakışan yenilikçi bir proje geliştirmek olarak belirlemiştik. En İyi Mimari Tasarım Ödülü, doğru yolda olduğumuzu, bu projeye start vererek ne kadar doğru bir karar verdiğimizi bir kez daha gösterdi. Konut, ticari, park, kültür ve turizm alanları gibi farklı fonksiyonları bir arada barındıracak olan karma projemize olan inancımız, bu ödülle bir kez daha perçinlendi.”

Evora izmir

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su