Kadir Toprakkaya

Nicholas Phan Lied Resitali

Nicholas Phan Lied Resitali
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Genç ve yetenekli tenor Nicholas Phan, kendisine piyanist Myra Huang’ın eşlik edeceği konserde 25 Kasım’da CRR Konser Salonu’nda sahne alıyor.

Tenor: Nicholas Phan
Piyano: Myra Huang

Program
R.Schumann (1810-1856): “Dichterliebe” (Şairin Aşkı), Op. 48
N.Rorem (1923-…): Seçilmiş Şarkılar
J.Heggie (1961-…): “Friendly Persuasions” albümünden şarkılar
P.Bowles (1910-1999): “Blue Mountain” baladlarından seçme şarkılar

Çağımızın en beğenilen genç tenorlarından Nicholas Phan, aynı zamanda Benjamin Britten şarkılarının dünyadaki en iyi yorumcusu kabul edilmektedir. Sanatçı şimdiye kadar New York Filarmoni, Şikago Senfoni Orkestrası, Cleveland Orkestrası ve San Francisco Senfoni gibi Amerika’nın önde gelen orkestralarıyla ve Zubin Mehta, Pierre Boulez, Helmut Rilling, Michael Tilson Thomas gibi şeflerle çalıştı. Nicholas Phan, ünlü orkestra ve şeflerle verdiği bu konserlerin yanı sıra oda müziği, lied ve opera alanlarındaki uluslararası kariyerini başarılı biçimde sürdürmektedir.

Geçen sene aynı sahnede Britten yorumlarıyla dinleyenleri kendine hayran bırakan Amerikalı tenor, bir kez daha dinleyicilere unutamayacakları özel bir program sunuyor. Sanatçıya konser boyunca Amerika’nın en iyi eşlikçi piyanistlerinden Myra Huang eşlik edecek. Robert Schumann’ın 1840 senesinde yazdığı, 16 lied’den oluşan ve onun en ünlü vokal eserlerinden olan “Dichterliebe” (Şairin Aşkı), Alman romantik müziğinin en tutkulu ve en hülyalı yapıtlarındandır. Nicholas Phan, konserin ikinci yarısında dinleyicilere sevilen Amerikalı bestecilerin şarkılarından bir seçki sunuyor.

Time Dergisi tarafından “Dünyanın En İyi Lied Bestecisi” olarak değerlendirilen, 1923 doğumlu Ned Rorem’in, “Dead Man Walking”, “Moby Dick”, “To Hell and Back” gibi operaların bestecisi Jack Heggie’nin (d. 1960) ve besteciliğinin yanı sıra dünyaca meşhur “Çölde Çay” romanının yazarı Paul Bowles’un Amerikan şarkıları; konserin ilk yarısındaki yoğun Alman romantizminin ardından dinleyicileri Amerika’nın uçsuz bucaksız müzikal diyarlarına götürüyor.

– 7 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır. 7 yaş ve üzeri bilete tabidir.
– Konser başladıktan sonra salona izleyici alınmayacaktır.

Tarihler: 25 Kasım 2014 Salı Saat 20:00
Yer:CRR Konser Salonu
Adres:Darülbedayi Caddesi Harbiye 80200 Şişli İstanbul
Ücret:1. Kategori – 83.50 TL 2. Kategori – 73.50 TL 3. Kategori – 63.50 TL 4. Kategori – 53.50 TL 5. Kategori – 43.50 TL 6. Kategori – 33.50 TL
Nereden Alınır:Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor