Kadir Toprakkaya

Nabi Avcı: Van’da büyük bir turizm potansiyeli var

Nabi Avcı: Van’da büyük bir turizm potansiyeli var
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, turizm sektörü temsilcileriyle Van’da bir araya geldi. Avcı, Türkiye’nin turizm hedeflerinin bugüne kadar olduğu gibi Rusya, İngiltere ve Almanya ağırlıklı olmaktan çıkarılıp, genişletmek üzerine yeni pazarlar ilave etmek gerektiğini söyledi.

YENİ DESTİNASYONLAR, YENİ PAZARLAR

Bakan Avcı, tek başına Van’ın bile ürün çeşitliliği yönüyle Türkiye’nin taşıdığı büyük potansiyeli göstermeye yettiğini belirterek şunları söyledi: “Ne ararsanız var; inanç, dağ, sağlık, eğitim, gezi yolları, tarihi birikimler… Dünyanın her yerinden gelecek bütün turistlere, misafirlere sunacak zenginliklerimiz var. Sadece Van’la bile uluslararası piyasaya çıksak, bu ürün çeşitliliğiyle bugün geldiğimiz noktadan çok ayrı noktalara gidecek bir potansiyele sahibiz. Ama maalesef bugüne kadar Türkiye genelinde olduğu gibi, Van için de yeterince farkında olmadığımızdan dolayı sahip olduğumuz bu büyük zenginliklerin, bu büyük potansiyelin hakkını vermekte çok başarılı olduğumuzu söyleyemeyiz.”

Nabi Avcı

JAPONYA, ÇİN, HİNDİSTAN, İSKANDİNAV, ORTA DOĞU

Nabi Avcı, Türkiye’nin uzun yıllar sektörde daha çok kıyı turizmini ve yaz dinlencesini pazarlayan bir ülke olarak tanındığını ifade ederek, şu açıklamalarda bulundu: “Ülkemizin turizm hedefleri içinde bugüne kadar olduğu gibi daha çok Rusya, İngiltere ve Almanya ağırlıklı olmaktan çıkarıp, onları muhafaza etmek, tekrar genişletmek ama onların üzerine yeni destinasyonlar, yeni pazarlar ilave etmek var. Nedir o pazarlar; Japonya, Çin, Hindistan, İskandinavya, Orta Doğu, Latin Amerika, Kuzey Amerika, bütün dünyaya açılmak. Böyle bir pazar çeşitlenmesiyle 2016’da yaşadığımız türden sıkıntılarla inşallah bir daha karşılaşmayacağız.”

nabi-avci-vanda-buyuk-bir-turizm-potansiyeli-var-2

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su