Kadir Toprakkaya

Ekonomi profesöründen uyarı: Hükümet turizmdeki gelişmeleri dikkate almalı

Ekonomi profesöründen uyarı: Hükümet turizmdeki gelişmeleri dikkate almalı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye Hükümeti’nin turizm sektöründeki gelişmeleri dikkate alması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Güngör Uras, “Devlet babanın turizm sektörünün önemine inanması lazım. Turizm sektörünün kendisini hükümete anlatacak bir yapıya ve örgütlenmeye ihtiyacı var” dedi.

Resort Turizm Kongresi’nde bir sunum gerçekleştiren Prof. Dr. Güngör Uras yaptığı önemli açıklamalar ile alkış aldı. Toplantıya bakanlar arasından kimsenin gelmediğine dikkat çeken Prof. Dr. Uras, “Belediye Başkanımız ve Valimiz konuşup gitti. Biz onları dinledik ama asıl onların turizmcileri dinlemesi gerekiyordu” dedi. Uras, şunları söyledi:

“Türkiye’de turizm işletmeleri yaşamlarını devamlı sürdürdü. Turizm sektörü kendi ayakları üzerinde durdu, hatta koştu. 2015 yılının konjonktürü ne kadar riskli olursa olsun bunun turizm işletmelerimizi sarsacağını düşünmüyorum. Turizm işletmelerinin 2015 yılında büyük riskler altında kalacağını düşünmüyorum.

İktisatçı olarak turizm sektörünün geleceği hakkındaki düşüncem şudur; Türkiye Hükümeti turizm sektöründeki gelişmeleri dikkate almalı. Devlet babanın turizm sektörünün önemine inanması lazım. Devlet sahip çıkmasa da bu sektör kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmiş durumda. Turizm sektörünün kendisini hükümete anlatacak bir yapıya ve örgütlenmeye ihtiyacı var.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

vakıf taşdelen su

noyadecor