Cenay Toprakkaya

Bolu, turizmde marka olmaya kararlı!

Bolu, turizmde marka olmaya kararlı!
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Tabiatın kalbi Bolu’nun her mevsimi ayrı güzel… Sonbahar, kış, ilkbahar, yaz; dört mevsimin tüm doğal güzellikleri bu şehirde yaşanıyor. Bolu, “Dört Mevsim” konsepti ile turizmde bir dünya markası olmaya hazırlanıyor.

Bolu Belediyesi tarafından başlatılan “Dört Mevsim Bolu” projesi ile kentin tabiat güzelliklerinin Türkiye’den başlayarak tüm dünyaya ulaştırılması hedefleniyor. Sonbaharda başlayan ve her mevsimde kentte yaşanan doğal güzellikleri yansıtacak film projesinin ikincisi de “Dört Mevsim Bolu – Kış” tamamlandı. Köroğlu diyarında yaşanan beyaz yolculuğun izlerinin sürüldüğü, belgesel-hikaye tadında çekilen kış filminde Bolu’nun tüm ilçelerinden en özel ve en güzel kış manzaraları yer alıyor.

BOLU, TURİZMDE CAZİBE MERKEZİ OLACAK

“Biz turizmde bir dünya markası olacağız. Bunu da tüm ilçelerimizle birlikte yapacağız. Öncelikle en büyük iki zenginliğimizle işe başladık. Biri Köroğlu, diğeri de her mevsim bambaşka güzellikleri yaşatan muhteşem tabiatımız” diyen Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; şehri turizmde cazibe merkezi yaparken, sahip olduğu tüm zenginlikleri korumaya da kararlı olduklarını ifade etti.

KEŞFEDİLECEK DAHA NİCE HAZİNEMİZ VAR

Proje kapsamında şehrin tüm ilçelerinde çekimler yapıldığını ve Türkiye’de ilk defa bir şehrin mevsimsel güzelliklerinin ayrı ayrı aktarılacağı geniş kapsamlı bir projeye imza atmaktan çok mutlu olduğunu kaydeden Yılmaz; “Bolu’nun her köşesi ormanlarıyla, gölleriyle, dağlarıyla, yaylalarıyla, kanyonlarıyla, şelaleleriyle, yürüyüş rotalarıyla nice güzelliği barındırıyor. Cennete yolculuk gibi aslında her mevsimde buralarda yaşanan. Her ilçemizin ayrı bir doğal hazinesi var. Seben’de, Göynük’te, Mudurnu’da, Mengen’de, Dörtdivan’da, Gerede’de, Kıbrısçık’ta, Yeniçağa’da keşfedilecek daha nice zenginliğimiz var. İnanmadan, emek harcamadan başarıya ulaşılmaz. Biz inandık. Bu yolda da yürüyoruz. Bu hedefin artık herkes tarafından da desteklenmesinden mutluluk duyuyorum” açıklamasında bulundu.

Bolu

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su