Kadir Toprakkaya

Bırakın barış kazansın!

Bırakın barış kazansın!
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Kıbrıs Otomobil Kurumu (CAA) çatısı altında ve Kuzey Kıbrıs Turing Otomobil Kurumu işbirliği ile düzenlenecek olan Avrupa Ralli Şampiyonası (European Rally Championship-ERC) basın toplantısı gerçekleştirildi.

FIA’ya (Uluslararası Otomobil Federasyonu’na) bağlı Avrupa Ralli Şampiyonası’nın 10. Yarışı ile Orta Doğu Ralli Şampiyonası’nın 6. Yarışının dünyada ilk kez aynı parkurda yarışacağı bu dev organizasyonun basın toplantısı gerçekleşti.unnamed25-26-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek yarışlar sırası ile Larnaka, Lefkoşa ve Trodos’ta gerçekleştirilecek. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden 6 yarışmacının katılacağı bu dev organizasyona toplamda 66 yarışmacı katılacak.

Seyirci özel etabı için geri sayım başladı!

Kuzey Kıbrıs Turkcell ve Alpet Kıbrıs’ın sponsorluğunda gerçekleştirilecek bu organizasyonun seyirci özel etabı olan Lefkoşa iki toplumlu etabı ise 26 Eylül 2015 Cumartesi günü saat 17:00 – 20:00 saatleri arasında koşulacak. Taksim sahasında, Yiğitler Burcu ve Çetinkaya Burcu arasında güneyden kuzeye geçişlerin sağlanacağı bu nokta ise etabın en heyecanlı parkurunu oluşturuyor.

unnamed (2)

Organizasyon öncesi tüm hazırlıklar hızla devam ediyor!

Gerçekleştirilecek bu dev yarış ile ilgili her iki toplumda da hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Kıbrıs Otomobil Kurumu’nun çatısı altında ve Kuzey Kıbrıs Turing Otomobil Kurumu’nun işbirliği ile başlatılan bu organizasyonun tüm sorumluluğunu ve ev sahipliğini Lefkoşa Kuzey ve Güney Belediyeleri üstleniyor.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su