Kadir Toprakkaya

Bakanlıktan turizm sektörüne eğitim desteği

Bakanlıktan turizm sektörüne eğitim desteği
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Kültür ve Turizm Bakanlığınca turizm sektöründe çalışanlara yönelik düzenlenen İşbaşı Eğitimleri’ne katılan 505 kişi sertifika aldı. Bakanlığa bağlı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından turizm sektörü çalışanlarının mesleki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlamak ve turizm eğitimine öncülük etmek amacıyla düzenlenen çalışmalar devam ediyor.

Bu kapsamda yıl içinde farklı dönemlerde çeşitli kurslar düzenleyen Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü, Mayıs ayında da teorik ve uygulamalı olarak verilen; ön büro, yiyecek ve içecek servisi, kat hizmetleri, yiyecek üretimi konularını içeren “İşbaşı Eğitimi Kursları”, “Yöneticileri Eğitici Olarak Yetiştirme Kursları” ve “Ev Pansiyonculuğu Eğitimi Kursları” ile Kişisel Gelişim Semineri’ni gerçekleştirdi. İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri işbirliğiyle Afyonkarahisar ve Batman’da, Çeşme Otelciler Birliği (ÇEŞTOP) işbirliğiyle de İzmir’de gerçekleştirilen bu kurslarda, toplam 505 sektör çalışanı sertifika almaya hak kazandı.

Okan İbiş

OKAN İBİŞ: TURİZMİN GÜÇLENEREK BÜYÜMESİ İÇİN NİTELİKLİ İNSAN GÜCÜ ŞART

Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İbiş, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede “Türkiye ekonomisinin temel dinamiklerinden biri olan turizmin ulusal ve uluslararası düzeyde geliştirilebilmesi ve turizm sektörünün artan rekabet ortamında var olabilmesinin en önemli şartlarından biri, nitelikli insan gücüdür” ifadelerini kullandı. İşin zamanında ve kaliteli bir şekilde yapılmasının ve turistlerin verilen hizmetten memnun kalmasının hizmet sektöründe faaliyet gösteren işletmeler için son derece önemli olduğuna dikkati çeken İbiş; “İnsan kaynaklarının ve iş gücü kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmalar, turizmin güçlenerek büyümesi için son derece stratejik bir öneme sahiptir” şeklinde konuştu.

Eğitimlerle ilgili detaylı bilgiye ve talep formlarına aşağıdaki linkten ulaşılabilir:
http://aregem.kulturturizm.gov.tr/TR,13202/mesleki-turizm-egitimi-ve-basvurusu.html

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

noyadecor