TURİZM HABERLERİNİ BİR DE TOURMAG TURİZM DERGİSİ SAYFALARINDA OKUYUN...

Fikirlerin ve ilkelerin ile sonsuzluğa!

Yazar Kemal Serezli

Herkes liderini seçebilir, bazıları yönetici olabilir, nadiren liderler vardır ancak, herkes “ölümsüz” olamaz! Bugün 10 Kasım, bir liderin “ölümsüzlüğünü” kazandığı gün!

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82. yıldönümü… Tam 82 yıl önce bugün bir millet tarihin en büyük yaslarından, acılarından birini karşıladı.

TOURMAG Turizm Magazin olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, hürmet, minnet, sevgi ve özlemle anıyoruz! Türkiye genelinde tüm kesimlerde olduğu gibi turizm camiası da bu özel günde, tüm mecralardan “10 Kasım’ı” haykırıyor!

Ekonomik kalkınma, Türkiye’nin hür, bağımsız, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin bel kemiğidir. Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır.

FİKİRLERİ İLE İLELEBET…

“Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır” sözüyle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, fikirlerin ölümsüzlüğünü de ilan etti. Tüm bu fikirler günlük yaşantıyı, iş dünyasını, özel ve aile hayatını, kişisel başarıları, meslekleri, kalkınmayı… Kısacası her şeyi ama her şeyi her daim ileri taşımayı hedefliyordu.

Medeniyet yolunda başarı, yenileşmeye bağlıdır.

TÜRK MİLLETİNE İNOVASYONU AŞILADI

Yenilenmenin de yenilenmesi! “İstikbal göklerdedir” diyerek yarım asırdan da fazla o yıllarda bugünleri ve yarınlarımızı gören yüce fikir! Günümüzün süper güç devletleri de istikbali, göklerde yakalamadı mı? En büyük kalkınma hamleleri, gökyüzünden yeryüzüne yağmadı mı? Hiçbir zaman bilgisayarı görmedi ama, atılım ve kalkınma hamleleriyle bugün iletişim ve etkileşim kurduğumuz bilgisayarın temelini bile “O” atmadı mı? 

Şekeri unu olmayan savaştan yorgun bitap düşmüş bir toplum, yıllar içerisinde devasa fabrikalar ve tesislere kavuşmadı mı? Kalemi, silgisi, defteri olmayan bir toplum; Köy Enstitüleri ile bugünün eğitim müfredatını bile geride bırakır derecede etkili değil miydi? Turizm ve eşsiz güzellikleri için geleceğin temeli atılmadı mı? Ve sayısız nice inovasyon örnekleri…

783.562 KİLOMETREKARE VATAN TOPPRAĞI…

Hemen hemen hiç özel hayatı olmadı, olamadı! Cepheden cepheye koştu, kendini tamamen bağımsızlığa ve milletine adadı.

Türk milletini iki üç il sınırına hapsetmeye çalışan dönemin süper güçlerine; silah arkadaşlarını bir çatı alında toplayarak tarihin en büyük yanıtlarından birini verdi, 783.562 km2 vatan toprağını gelecek nesillere armağan etti.  

ANLATMAYA SAYFALARIN YETMEYECEĞİ BİR HAYAT…

Sadece O’nu “anlamak isteyenlerin anlayabileceği” kadar büyük bir devlet adamı! Anlatmaya sayfaların yetmeyeceği kadar büyük bir devlet adamı!

Bugün dünyanın, Türkiye’nin ve İstanbul’un birçok noktasında Atatürk için anma programları düzenleniyor. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı, hürmet, minnet, sevgi ve özlemle anıyoruz!

istanbul antika ve sanat fuarı

İLGİLİ HABERLER