Haber Merkezi

Akçakoca’da turizm yoğunluğu

Akçakoca’da turizm yoğunluğu
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Akçakoca Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Ömer Özcan, Batı Karadeniz’in en önemli turizm ilçelerinden Akçakoca’daki oteller ve pansiyonlarda yüzde 70 oranında doluluk yaşandığını belirtti. Özcan, yaz aylarında nüfusunun 4 katı yerli ve yabancı turisti ağırlayan ilçenin sonbaharda da ilgi gördüğünü söyledi.

İstanbul, Ankara, Eskişehir, Sakarya ve Bursa’da yaşayan günübirlik tatilcilerin Akçakoca’yı tercih ettiğini aktaran Ömer Özcan; “Pastırma sıcakları dediğimiz sonbaharın yaprak dökümü aralığında Akçakoca’ya yaklaşık 9 bin turist girişi oldu. Hem turistik firmaların hem de İstanbul, Ankara ve Bursa şehirlerinde yaşayanların hafta sonunu değerlendirmek amaçlı burayı seçmeleri büyük etkendir. Kasım ayının ortasında Akçakoca’da vatandaşlarımız ve misafirlerimiz, denizin yazdan kalma hali ve sahil bandında yürüyüş yaparak vakit geçiriyor. Otellerde ve pansiyonlarda yüzde 70 doluluk var. Bu mevsim itibariyle oldukça güzel” diye konuştu.

Akçakoca

FOTOĞRAF SANATÇILARININ UĞRAK YERİ

Fotoğraf sanatçılarının en güzel sonbahar fotoğraflarını çekme adına ilçede ter döktüğünü belirten Başkan Özcan, şöyle devam etti: “Havanın güzel olmasından dolayı turistik cazibe merkezlerimizde büyük bir yoğunluk var. Bunu fotoğraf kareleri en güzel şekilde anlatıyor. Dağlara çıktığımızda beyaz örtü ile, dağların eteklerinde ise sonbaharın tüm renklerini yaşayabiliyoruz. Kızıl, sarı, kırmızı ve yeşil renklerin ambiyansı bizi karşılıyor. Sahil kesimine indiğimizde de denizin sesi ve martıların dansı ziyaretçilerini karşılıyor. Şehrin sakin ortamına ve insanların misafirperverliğine hayran kalan birçok misafirimiz var. Gittikleri diğer şehirlere göre daha temiz bir şehir olduğunu bize iletiyorlar.”

akcakocada-turizm-yogunlugu-3

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su