Kadir Toprakkaya

2 otel güçlerini birleştirdi

Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Turizm sektörünün önemli markası NG Hotels, Amerika merkezli Marriott International ile,2019 yılında hizmete açılacak ve özellikle kongre turizminde faaliyet gösterecek olan İstanbul Marriott West Hotel & Conference Center için ortaklık anlaşmasına imza attı. Basın Ekspres’te hayata geçecek olan projede 400 odalı beş yıldızlı otel ve kongre merkezi yer alacak.

NG Hotels,İstanbul’dakongre turizmi alanına önemli katkı sağlayacak,yeni bir projeyi İstanbul Basın Ekspres’te hayata geçiriyor. Marriott International işbirliğiyle, 2019 yılı kongre mevsiminde hizmete başlayacak olan, Istanbul Marriott West Hotel & Conference Center, özellikle kongre turizmi ve kurumsal konaklamalarda faaliyet gösterecek. İşbirliği anlaşması için İstanbul’a gelen Marriott International Gelişim ve Yatırımlardan Sorumlu Avrupa Başkanı Carlton Ervin, NG Hotels İcra Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür ile imza töreninde bir araya geldi.

1443527097_mza_T__reni_NG_Hotels___cra_Kurulu_Ba__kan___Hediye_G__ral_G__r__Marriott_International_Geli__im_ve_Yat__r__mlardan_Sorumlu_Avrupa_Ba__kan___Carlton_Ervin

“Türkiye’nin geleceğine ve turizmdeki gelişimine güveniyoruz”

İstanbul’un kongre turizmine farklılık katacak olan,Istanbul Marriott West Hotel & Conference Center, İstanbul’un gelişen ve dönüşen bölgesi Basın Ekspres’te iş insanlarına hitap etmeyi hedefleyen ve yatırım bedeli 145 milyon USD olarak hesaplanan bir proje… Turizm sektöründe sahip oldukları deneyim ve üstün hizmet anlayışını, rekabette farklılık yaratacak, uluslar arası bilgi ve itibara sahip güçlü bir marka olan Marriott markası ile birleştirdiklerini belirten NG Hotels İcra Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, konuyla ilgili olarak,“NG Hotels olarak Türkiye’nin istikrarına, geleceğine ve turizmin ülkemizde gelişmeye devam edeceğine inancımız büyük. Bu kapsamda, önümüzdeki yıllarda da turizm sektörünün ülkemizde hız kesmeden büyümeye devam edeceğini düşünüyoruz” dedi.

NG Grup olarak sektördeki tüm yatırımlarını Türkiye’de turizmi şekillendirmeye yönelik planladıklarını kaydeden Güral Gür ayrıca,“NG Sapanca ve NG Afyon otellerimizde de bu ilke ile hareket ettik. İstanbul’da kapılarını 2019 yılında açacak olan Istanbul Marriott West Hotel & Conference Center’ın da konaklama ve özellikle kongre segmentinde yine önemli rol oynayacağını ve farklılık yaratacağını düşünüyoruz. NG Hotels olarak turizm sektöründeki tecrübemizi ve mevcut tesislerimizde % 90’ların üzerinde bulunan misafir memnuniyetini bu yatırımımıza da taşıyacağız. Bu amaçla ABD’nin en önemli otel zinciri Marriott International ile bize heyecan veren bir işbirliğine gittik. Otelimiz ağırlıklı olarak, toplantı-kongre ve kurumsal konaklama segmentlerinde hizmet verecek. Özellikle 3.200 kişi kapasiteli kongre merkezimiz bulunduğu bölgeye hareketlilik katacak” dedi. Istanbul Marriott West Hotel & Conference Center’ın ana hedef kitlesinin yerli ve yabancı iş insanları olacağını söyleyen Hediye Güral Gür, bunun için tüm ihtiyaçlara hitap edecek alt yapısal özelliklerin yanı sıra yatırımlarının vazgeçilmezi olan SPA merkeziyle de hizmet vereceklerini belirtti.

1443527099_NG___STANBUL_G__RSEL_2_23.08

Marriott International “İstanbul’da 6 marka altında 9. otel”

“Bu göz kamaştırıcı oteli Istanbul portföyümüze eklemekten dolayı gururluyuz” diye söze başlayan Marriott International Geliştirmeden Sorumlu Avrupa Başkanı Carlton Ervin, geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de sağlıklı bir büyüme içerisinde olduklarını ve NG Hotels ile böyle bir ortaklığa girerek Istanbul’daki ayak izlerini genişletmekten dolayı memnun olduklarını dile getirdi. IstanbulMarriott West Hotel and Conference Center otelinin MarriottHotels markasının, IstanbulMarriott Şişli ve IstanbulMarriott Hotel Asia’yla birlikte İstanbul’daki üçüncü oteli olacağını belirten CarltonErvin, “Bu otelle birlikte İstanbul’da 6 markamız altında toplam 9 otele ulaşmış bulunmakayız” dedi… Ayrıntılar, TOURMAG Turizm Dergisi’nin yeni sayısında…

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su