Kadir Toprakkaya

Zaman, Güney Afrika ile tanışma zamanı!

Zaman, Güney Afrika ile tanışma zamanı!
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Güney Afrika Cumhuriyeti; “Zaman, Güney Afrika ile tanışma zamanıdır” sloganı ile İstanbul’da düzenlenen bir buluşmaya katıldı. Geçtiğimiz hafta InterContinental Otel’de gerçekleşen etkinliğin ev sahibi, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Türkiye Büyükelçisi Pule I. Malefane ve eşiydi.

SEYAHAT ACENTALARI KATILDI

Aviareps tarafından hayata geçirilen organizasyona Afrika’nın bazı ünlü turizm şirketleri, otelleri ve restaurantlarının temsilcileri katıldı. “Güney Afrika Road Show” olarak da adlandırılan etkinlik yaklaşık beş saat sürdü.

TURİZM DEĞERLERİ TANITILDI

Buluşmada yaklaşık 56 milyonluk nüfusuyla kıtanın en sakin ve görülmeye değer ülkelerinden biri olan Güney Afrika Cumhuriyeti’nin turizm değerleri hakkında konuklara bilgi paylaşımında bulunuldu. Ülkenin Afrika kıtasının ikinci, dünyanın 31. büyük ekonomisi olması ve turizmden daha fazla pay alma çabası içinde olduğu, dikkat çeken unsurlar olarak yansıdı.

HEDİYE ÇEKİLİŞİ YAPILDI

Bu tür buluşmalarda katılımcılar arasında neredeyse gelenek haline gelen hediye çekilişi de yapıldı. Acenta temsilcileri arasında yapılan çekilişte bazı isimler Afrika seyahati, konaklama, uçak bileti gibi hediyeler kazandı. Emirates Havayolu da çekiliş kapsamında ücretsiz Afrika uçuşu hediye ederek, etkinliğe büyük renk kattı. Emirates Havayolu’nın talihlisi, Barsan Turizm’den Gülizar Bardakçı oldu.

Güney Afrika Turizm Ofisi’nin Türkiye ve Ortadoğu’dan sorumlu müdürü Sadiq Dindar
SADİQ DİNDAR İLE ÖZEL RÖPORTAJ

Buluşmanın davetlileri arasında olan TOURMAG Turizm Dergisi editörlerinden Kadir Toprakkaya, Güney Afrika Turizm Ofisi’nin Türkiye ve Ortadoğu’dan Sorumlu Müdürü Sadiq Dindar ile bir röportaj gerçekleştirdi. Ülkenin turizm hedefleri ve Türkiye’den beklentilerinin yanı sıra “Güney Afrika neden görülmeli?” sorusuna da cevap veren Dindar’ın röportajı, TOURMAG Turizm Dergisi’nin yeni sayısında yer alacak.

Güney Afrika
TOURMAG Turizm Dergisi Editörü Kadir Toprakkaya, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Türkiye Büyükelçisi Pule I. Malefane, Güney Afrika Turizm Ofisi’nin Türkiye ve Ortadoğu’dan Sorumlu Müdürü Sadiq Dindar…
Yapılan çekilişte talihlilerden birini belirleyen de, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Türkiye Büyükelçisi Pule I. Malefane oldu. Aviareps Türkiye Ofisi Müdürü Aslı Sayman’ın uzattığı cam küreden Gülizar Bardakçı’nın isminin yazılı olduğu kağıdı çeken Malefane, “Çok memnun oldum” dedi.
Pule I. Malefane, Emirates Havayolu Türkiye Satış Müdürü Deniz Sümerpalazoğlu ile Emirates Havayolu Kurumsal Satış Yetkilisi Buğra Kaya’ya buluşmaya katkılarından dolayı teşekkür etti.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su