Kadir Toprakkaya

Yıldızı parlayan Çorlu’ya yıldızlı projeler

Yıldızı parlayan Çorlu’ya yıldızlı projeler
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Hızlı tren, üçüncü havalimanı, Kanal İstanbul gibi mega projelerin odağında olan Çorlu’nun yıldızı parlamaya başladı. Yakında devreye girecek olan hızlı tren projesiyle yarım saatlik bir zaman diliminde İstanbul’dan ulaşımın mümkün olacağı bölgede, yıldızlı projeler de yükselmeye başladı.

FOUR SEASONS CADDE

Bu projelerden biri de “Four Seasons Cadde” olarak karşımıza çıktı. Trakya bölgesinin yükselen değeri Çorlu’da yaklaşık 15 dönümlük bir arazi üzerinde inşa edilen projenin en dikkat çekici tarafı, 12 dönümlük bölümünün yeşil alan olarak ayrılmış olması.

AÇIK-KAPALI YÜZME HAVUZU, TENİS KORTU

Projenin dikkat çeken bir başka tarafı ise, açık ve kapalı yüzme havuzlarının yanı sıra sauna, tenis kortu, yürüyüş alanları, spor sahaları ve çok amaçlı spor alanlarına da sahip olması. İstanbul’daki eşdeğerlerine göre yaklaşık üç kat daha uygun fiyatlarla satışa sunulan Four Seasons Cadde Projesi büyük ilgi görüyor.

DOĞA İSE DOĞA, DENİZ İSE DENİZ; BURASI TRAKYA

“Four Seasons Cadde” projesini Zeki Uzun’un sahibi olduğu Zeki Yapı gerçekleştiriyor. Çorlu’nun yükselen dinamiğinin farkına varan ve yatırım yapma kararı alan Uzun, bölgeyi ziyaret eden ünlü gayrimenkul danışmanı Recai Tanıtkan’a açıklamalarda bulunarak; “Çorlu’ya İstanbul’dan oldukça yoğun bir ilgi var. Projemizin hemen yanı başında yeni çevreyolu için ilk kazmalar vuruluyor. Böylece Çorlu, İstanbul’a daha da entegre olacak. İnsanlar dakikalar içerisinde buraya gelebilecek, İstanbulular ikinci evlerinde saadetlerini yaşayacak. Ne trafik stresi, ne de karmaşa ve kaos! Doğa ise doğa, deniz ise deniz… Burası Trakya! Her şey çok güzel” dedi.

HIZLI TREN İLE BİRLİKTE HER ŞEY DAHA FARKLI OLACAK

Zeki Uzun, projeye yönelik ayrıntıları da şöyle aktardı: “Hızlı tren ile birlikte her şey daha farklı olacak. Bölgemizde hem mistik doğal Trakya atmosferi, hem de belirli kesimlerde AVM’ler ve devasa yatırımlar ile metropolit yaşantıyı bir arada görebiliyoruz. Bu da yatırımlık fırsatı gün yüzüne çıkarıyor. Örneğin projemizde bugünlerde 450 bin TL olan bir daire, birkaç yıl içerisinde en az yüzde 50 değerlenecek. Yedi yıldızlı projemizde oldukça ferah olan dairelerin eşdeğerlerini İstanbul’da 1 milyon TL’ye alamıyorsunuz.”

RECAİ TANITKAN: ÇORLU, İL OLMAYI HAK EDİYOR

Bölgede incelemelerde bulunan ünlü gayrimenkul araştırmacısı Recai Tanıtkan ise; “Hem huzurlu bir yaşantı hem de yüksek yatırım değeriyle Çorlu’yu bir fırsatlar diyarından da öte gördüm. Üzüldüğüm bir ayrıntıyı da atlayarak geçmek istemiyorum. Çorlu, il olmayı yıllar önce hak etti. Ancak özellikle son zamanlarda bu yönde ciddi bir sessizlik hakim. Çok ama çok üzücü bir tablo! Zeki Bey’in de dediği üzere Çorlu kabuğuna sığmıyor, nereye kadar böyle gidecek? Nüfusunun 300 bine dayandığı söylenilse de, günlük akış hareketiyle birlikte yer yer 500 binlerin görüldüğünü öne sürebilirim. Sanayisi, ticari hacmi ve dinamikleri itibariyle Çorlu’nun bir an önce il olması gündeme gelmelidir. Aksi durumda geçen her gün bölgenin aleyhine olacaktır” şeklinde konuştu.

Çorlu

İSTANBUL, TRAKYA EKSENLİ BÜYÜYECEK

Üçüncü havalimanı ve Kanal İstanbul’un, zaten kabuğuna sığmayan Çorlu’yu daha da farklı bir noktaya taşıdığını dile getiren Four Seasons Cadde Projesi Satış Temsilcisi Tümay Dündar da “Şimdiden bölgemize yönelik yatırım projelerini duyduğumuzda her gün daha farklı şaşırıyoruz. İstanbul, önümüzdeki çeyrek yüzyılda Trakya eksenli büyüyecek. Zaten Silivri ile Tekirdağ neredeyse birleşti, her geçen gün daha da yakınlaşıyor” ifadelerini kullandı.

 

Bir Cevap Yazın

sonomed

vakıf taşdelen su

noyadecor