Kadir Toprakkaya

Yaşlılar için el ele…

Yaşlılar için el ele…
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

AB ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkenin yaşlanma konusunda çözüm ihtiyacı hızla artıyor. Global yaşlı bakımı turizminde ve global yaşlı bakımı ihtiyacının karşılanmasında eşsiz dinamiklere sahip olan Türkiye; yaşlanma çözümleri konusunda birçok değeri, yeniliği ve uygulamayı da yaşama kazandırmanın eşiğinde…

Türkiye’deki dinamiklerden iklim, genç nüfus, ulaşım imkanları, ekonomik yaşam ve hizmet seçenekleri, birçok global sermayenin yatırımı için fırsatlar doğuruyor. Medikal Turizm Derneği, bu kapsamda ülkemizde yaşlı bakımı ve yaşlı turizmi, yaşlı bakımı ekonomisi, yaşlı bakımında arge ve inovasyon konularında uluslararası işbirlikçiler ile yenilikler ve değerler yaratacak projelere hazırlanıyor. Yaşlılık çözümlerimizin geliştirilmesinde öncü olan “Uluslararası 3. Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongresi”, aynı zamanda Dünya Yaşlılar Günü olan 01-02 Ekim 2015 tarihlerinde Ankara’da Sheraton Oteli’nde gerçekleştirilecek.

DESTEKLEYEN KURULUŞLAR…

T.C. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği Uluslararası 3. Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongresi’nin gerçekleşmesinde Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Beyoğlu Belediyesi, Avrasya Üniversitesi, Samsung Türkiye, Siyo İnşaat Gıda, Flavius Klinikleri, Ankara Kalkınma Ajansı, Pricewaterhouse Coopers, Darülaceze Vakfı, Yaşlılar ve Engelliler İçin Elele Derneği Belçika, TurizmHaberleri.com, Spawellness.com, Populersaglikdergisi.com, ANGİKAD, TÜSİAV, Agne Tours kurumları ile de işbirliği yapılıyor.

GLOBAL AKTÖRLER DENEYİMLERİNİ AKTARACAK…

Kongre kapsamında, yaşlı bakımı ve turizmi alanlarında global aktörler deneyimlerini anlatacak; global çözüm şirketleri ise çözümlerini sunacak. Yaşlanma konusundaki ulusal algının geliştirilmesine yönelik olarak kongre ile birlikte aktivite olarak da çocukların katılacağı “Yaşlılık ve Teknoloji” konulu resim yarışması düzenlenecek, başarılı görülenler ödüllendirilecek.

Kongre kaydı ve detayları için www.yaslibakimiturizmi.com adresini ziyaret edebilirsiniz…

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su