Cenay Toprakkaya

13. Ülkeler El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı başlıyor

13. Ülkeler El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı başlıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Birbirinden farklı 35 ülke ve kültürlerini bir araya getiren Ülkeler El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı, 13. kez kapılarını açıyor. Rem Fuarcılık tarafından düzenlenen fuar, 2-11 Aralık tarihleri arasında ATO Congresium’da bir kez daha Ankaralılar ile buluşacak.

Ülkelerin kültürünü ve sahip olduğu değerleri yansıtan el sanatları, Ankara’da 13. kez bir araya geliyor. Rem Fuarcılık tarafından düzenlenen Ülkeler El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı, bu yıl iki katına çıkarak 6 bin metrekare alana ulaştı. Bu yıl fuarda 35 farklı ülke toplamda 320 firma, el sanatlarını Türk ziyaretçilere ATO Congresium’da tanıtıyor. Yurtdışına gidemeyenler için 35 farklı ülkenin hem kültürünü tanımak, hem de yöresel ürünlerini satın alma fırsatını elde etmek mümkün. Fuarın dikkat çeken ürünleri arasında, keçi kılından yapılan şallar ve görme engellilerin ürünleri başı çekiyor.

Hediyelik Eşya Fuarı

HEDİYELERİNDE FARKLI OLMAYI SEVENLER İÇİN FIRSAT

REM Fuar Proje Koordinatörü Remzi Çayır, 13. Ülkeler El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı ile ilgili şunları ifade etti: “Fuar yeni yıl alışverişinin başladığı ve yaklaşık 6 milyon Ankaralının sevdiklerine hediye alma arzusu taşıdığı zaman dilimi içerisinde gerçekleşiyor. Hediyelerinde farklı olmayı sevenler için 13. Ankara Ülkeler El Sanatları ve Hediyelik Eşya Günleri bulunmaz bir fırsat…”

ulkeler-el-sanatlari-ve-hediyelik-esya-fuari-basliyor-1

BİRBİRİNDEN FARKLI ÜRÜNLER, GÖRENLERİ HAYRETE DÜŞÜRECEK

Özbekistan standında yer alan keçi kılından özel örme şallar, fuarın dikkat çekici ürünleri arasında yer alıyor. Kış mevsiminde sıcak tutan ve aynı zamanda organik özelliği sebebiyle de sağlıklı kullanım sunan şalların yanı sıra görme engellilerin standında yer alan el işi dokuma eşarp oyaları, bebek yelekleri ve birbirinden farklı ürünler, görenleri hayrete düşürecek. Ahşap oyma sanatı ve origami sanatını bir araya getiren kitap okuma aracı ile göz bozukluklarını önleyecek açılarda 10 farklı çeşitte ayarlanabilen ürünler, ziyaretçilerin uğrak noktası olacak. Türkiye’nin farklı yörelerinden yiyeceklerin de satışa sunulduğu fuarda, Beypazarı kurusundan Trabzon tereyağına ve Malatya kayısısına kadar tüm ürünleri bulmak mümkün.

35 ÜLKENİN FARKLI KÜLTÜRLERİNİ TANIMA İMKANI

Türksoy’a üye ülkelerin yanı sıra fuara İran, Rusya, Çin, Hindistan (milli katılım), Özbekistan, Kenya, Gana, Güney Afrika, Tayland, Kırgızistan, Türkmenistan, Afganistan, Mısır, Senegal, Mozambik, Endonezya, Kazakistan, Azerbaycan, Gagavuz, Gürcistan, Ekvator ve Dubai katılım sağlıyor. 35 ülkenin kendilerine özgü ürünlerini sıcak satış yapacağı ve bu ürünlerin tek bir çatı altında toplandığı fuarda yurtdışına çıkma imkanı olmayan birçok kişi, çeşitli ülkelerin kültürleri hakkında bilgilere de ulaşabiliyor.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su