Halil Öncü

TUSAD, Uluslararası Cidde Turizm ve Seyahat Fuarı’nda!

TUSAD, Uluslararası Cidde Turizm ve Seyahat Fuarı’nda!
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

TUSAD (İstanbul Turizm Seyahat Acenteleri ve İşadamları Derneği) Başkanı Hasan Bayram ve yönetim kurulu üyeleri, ülke turizmine katkı sağlamak adına ve fuara katılan Türk firmalarına destek olmak amacıyla Uluslararası Cidde Turizm ve Seyahat Fuarı’na katıldı.

Hasan Bayram, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “TUSAD üyeleri Ortadoğu ülkelerinden ve Körfez Arap ülkelerinden turist getirmekteler. Üye acentelerimizin bu ülkelerde söz sahibi oldukları ve ülkemize ciddi sayıda tüketici getirdikleri aşikardır. Ülkemizin tanıtım elçileri seyahat acentelerimiz, Uluslararası Cidde Turizm ve Seyahat Fuarı için ciddi hazırlıklar yapmaktalar. Geleneksel hale gelen Cidde Fuarı’nın faydaları her yıl artarak devam ediyor. Suudi Arabistan’ın 2030 vizyonu kapsamında turizme yönelik açılım doğrultusunda düzenlenen bu fuardan Türkiye adına hedefimiz maksimum fayda sağlamaktır” dedi.

TUSADARAP TURİZMİ, HER GEÇEN YIL DAHA DEĞERLİ BİR HAL ALIYOR

Türk turizminde Arap pazarını da değerlendiren Bayram; “Ülkemiz için Arap turizmi, her geçen yıl daha değerli bir hal alıyor. Bu yıl Cidde Turizm ve Seyahat Fuarın’a Bursa ilimizin yanında Elazığ gibi birçok ilimizin de katılım sağlaması gerçekten memnuniyet verici” şeklinde konuştu. Bayram, fuarda bir araya geldiği Suudi Arabistan Cidde Başkonsolosu Dr. Akif Menevşe ile yaptıkları toplantıda ise, tanıtım ve işbirliğine daha çok önem verilmesi vurgusu yaptı.

TUSAD’DAN FİRUZ BAĞLIKAYA’YA DESTEK

Körfez Arap ülkeleri ve Ortadoğu ülkelerinin büyük bir çoğunluğunda söz sahibi olan TUSAD üyelerinin Türkiye turizmi için 2018’de daha çok çalışacaklarını da ifade eden Başkan Hasan Bayram, TÜRSAB’ın yeni başkanı Firuz Bağlıkaya ve yönetimine de hayırlı olsun dileklerini ileterek; “Yeni soluk ve yeni heyecanın her zaman iyi olacağı inancıyla Firuz Bey’e her türlü desteği vermeye hazırız. Turizm paydaşları arasında yapılacak samimi, güçlü bir işbirliği sonucu güzel tabloların ortaya çıkacağı aşikardır. TUSAD, kurulduğu günden bu yana sektörde yaşanan sorunlarla mücadele etmeye devam ediyor. Turizmde üst çatı modelini destekliyoruz. TUSAD olarak sorunlar yerine artık üyelerimizin tanıtımı ile ilgilenmek istiyoruz” açıklamasında bulundu.

 

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor