Kadir Toprakkaya

Türkiye, iklimlendirme fuarı ISH 2017’nin partner ülkesi

Türkiye, iklimlendirme fuarı ISH 2017’nin partner ülkesi
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye, dünyanın önde gelen iklimlendirme fuarı ISH 2017’ye partner ülke olarak katılacak. Fuarın Türkiye’deki basın toplantısı İstanbul’da yapıldı. Messe Frankfurt İstanbul ve İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği’nin (İSİB) ev sahipliğinde Feriye Lokantası’nda gerçekleşen ISH 2017 – Partner Ülke Türkiye Basın Toplantısı’nda banyo ekipmanları, yapı, enerji, havalandırma ve yenilenebilir enerji teknolojileri sektöründeki gelişmeler ve yenilikler aktarıldı.

SEKTÖR TEMSİLCİLERİ KATILDI…

Messe Frankfurt CEO’su Wolfgang Marzin, İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Poyraz ve Messe Frankfurt İstanbul Genel Müdürü Tayfun Yardım’ın ev sahipliği yaptığı toplantıya, Türkiye’den sektörel dernek başkanları ile Almanya’dan Federation of German Heating Industry (BDH), Association of Air Conditioning and Ventilation in Buildings (FGK), Association of The German Sanitation Industry (VDS) ve The German Sanitation, Heating and Air Conditioning Association (ZVSHK) dernek başkanları da katılım gösterdi.

messe-frankfurt-ceosu-wolfgang-marzi

Messe Frankfurt CEO’su Wolfgang Marzi…

MARZİ: TÜRKİYE BU VESİLE İLE BÜTÜN DÜNYAYA AÇILIYOR…

Türkiye’nin fuarın partner ülke olmasını çok önemli gördüğünü dile getiren Messe Frankfurt CEO’su  Wolfgang Marzi; ”Türkiye bu vesile ile bütün dünyaya açılıyor. Oradaki katılımcıların mallarını sergilemeleri sayesinde ihracatlarının artışına çok önemli bir katkı yapılmış oluyor. Bu fuarı dünyaya açılan bir kapı olarak görebiliriz” şeklinde konuştu.

EKONOMİ BAKANLIĞI, BU TÜR FUARLARA DESTEK VERİYOR…

Fuara Ekonomi Bakanlığı’nı temsilen Müsteşar Yardımcısı Vekili Tarık Sönmez  katıldı. Almanya ile tarihten gelen bir  dostluğumuzun olduğunu, kültürel ve ekonomik açıdan ilişkilerimizin ciddi boyutlara ulaştığını hatırlatarak konuşmasına başlayan Sönmez;  “En önemli ticaret partnerlerimizden biri olan Almanya ile ticaretimizde 2015 yılına bakıldığında, global ekonomik krizin dünya üzerindeki etkilerine de bağlı olarak artış hızında düşüş olsa da, yaklaşık olarak 13 milyar dolarlık bir ihracatımız, 22 milyar dolara yaklaşan bir ithalatımız var. 35 milyar dolara yaklaşan bir dış ticaret hacmimizin olduğu bir ülke. Böyle bir ülke ile karşılıklı olarak ticareti geliştirme adına yapılacak faaliyetlerin çok sık olması yadsınamaz bir gerçek. Gerek hükümetler arası ilişkilerde gerek iş adamlarımızın yapmış olduğu münasebetlerin, ticaretin arttırılmasına bağlı daha da geliştirilmesi açısından önemli bir potansiyeli bünyesinde barındırdığı görülüyor. Biz de fuarlarında ticaretin geliştirmesinde önemli bir yer aldığı dikkate alındığında, bu konuya Ekonomi Bakanlığı olarak ciddi önem vermekte ve desteklemekteyiz. Son yıllarda özellikle Almanya’da düzenlenen fuarlara katılan Türk firmalarının nitelik ve nicelik açısından katılımların arttığını görüyoruz. Bu bizleri mutlu etmektedir. Ekonomi Bakanlığı olarak yılda yaklaşık 270 civarında ‘Milli Katılım Organizasyonu’ yapıyoruz.  Bunun yanı sıra 4 bin civarında farklı fuarlarda bireysel katılımı destekliyoruz. Fuarlara ciddi anlamda destek veriyoruz. ‘Milli Katılım’ yaptığımız bu fuar sayısında Almaya ciddi yer tutuyor. Almaya, fuarcılık boyutu açısından önemli bir ülke. Mart 2017’de Frankfurt’da düzenlenecek bu fuara daha çok firmamızın katılmasını ve katılan firmalarımızın gerek katılım yaptıkları alanların büyüklüğü, gerekse bu alanda yaptıkları tanıtımların etkinliği noktasında Ekonomi Bakanlığı olarak önem vermekte ve desteklemekteyiz” dedi.

Messe Frankfurt İstanbul Genel Müdürü Tayfun Yardım

Messe Frankfurt İstanbul Genel Müdürü Tayfun Yardım; “Fuar, en iyi uygulama örnekleri ile özel oturumlar, özel sergiler, açık oturumlar, yarışmalar ve rehberli turlar ile bilgi almak, sorunları değerlendirmek ve yeni bağlantılar kurmak için ziyaretçilere önemli fırsatlar sunuyor” açıklamasında bulundu…

ISH 2017 HAKKINDA…

Sektörde 1 numara olarak gösterilen ISH 2017’nin,  katılımcı ve ziyaretçilerin ulaştığı etkileyici rakamlar nedeniyle dünyanın lider ticari fuarı olarak öneminin vurgulandığı, sektör temsilcileri tarafından dile getiriliyor. ISH 2017 ile geçmişte olduğu gibi tüm pazar ve teknoloji liderleri de dahil olmak üzere 2.400’den fazla katılımcı, en yeni ürünlerini 14-18 Mart 2017 tarihleri arasında Frankfurt’da ISH’deki dünya pazarında sergileyecek. Bununla birlikte sektör açısından dünyanın en büyük uluslararası buluşma noktası olması nedeni ile ISH, öncü bir rol oynayacak.

WATER… ENERGY… LIFE…

ISH 2017’nin sloganının, dünyanın lider ticari fuarının odak noktasını ve ana fikrini net bir şekilde gösteren “Water… Energy… Life…” olarak belirlenmiş olması da geleceğe odaklanmış kapsamlı yapı olduğunu gösteriyor. Teknolojisinin spektrumu sayesinde siyasi ve ekonomik talepleri karşılayan bir dizi çözümlerin de sunulacağı fuarda ISH Water bölümü, sürdürülebilir sağlık ve yenilikçi banyo tasarımları üzerinde duracak.

İNSANLAR İÇİN BANYOLAR…

Fuar bu bölümü, “İnsanlar için Banyolar” sloganı altında düzenlenecek. Bu sayede özellikle kaynakların korunması ve hijyen, içme suyunun yanı sıra tasarım, sağlık, sağlıklı yaşam ve konfor gibi farklı konulara dikkat çekilecek. Bu bölümdeki katılımcılar sadece en son tasarım gelişmelerini değil, aynı zamanda modern ihtiyaçları karşılayan ve sürdürülebilir teknoloji etrafında gelişen çevre dostu ve tasarım odaklı banyo çözümlerini de sunacak.

ODAK NOKTA ENERJİ VERİMLİLİĞİ…

ISH Enerji ve Aircontec bölümünde ise, odak noktanın öncelikle enerji verimliliği ve binalardaki rahatlık olacağı bilgisi paylaşıldı. Belirleyici trendler, verimli ve geleceğe dönük teknolojiler ve akıllı bina hizmetleri teknolojisi alanında sergilenecek ürünlerin odak noktasını ağırlıklı olarak ısı ve yenilenebilir enerjilerin birleşimi oluşturacak. Bununla birlikte dijital ısıtma sistemleri ve BT entegrasyonu, yenilikçi ısıtma teknolojileri içinde önemli bir tema olacak. Hepsi tek bir slogan altında bir arada olacak. Böylece ziyaretçiler, yenilikçi yapı sistem teknolojilerinin tüm bölümlerini görebilecek.

ISITMA-SOĞUTMADA TEKNOLOJİK SORUNLARA DA DEĞİNİLECEK…

Soğutma teknolojisi alanındaki odak noktalarına enerji verimliliği ve evdeki rahatlığı içeren modern ev havalandırma sistemlerinin yanı sıra yeni binalardaki merkezi ve merkez dışı çözümler ile modernizasyon projeleri ele alınacak. Buna ek olarak ısıtma, soğutma ve havalandırma alanlarının karşılaştığı teknolojik sorunlara da değinilecek.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su