Haber Merkezi

Turizmciler Gaziantep’te toplandı

Turizmciler Gaziantep’te toplandı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Güneydoğu Anadolu Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (GATOD) tarafından düzenlenen toplantıda turizm temsilcileriyle bir araya gelen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bölgenin çok önemli bir coğrafyada olduğunu anlatarak, Evliya Çelebi’nin bütün dünyayı dolaştıktan sonra Gaziantep için “Şehr-i Ayıntab-ı Cihan” dediğini hatırlattı.

Bütün tarihlerin ve medeniyetlerin en zengin dönemini bu topraklarda yaşadığını, göçler ve savaşların tarihinin bu coğrafyada yazıldığını vurgulayan Şahin; “Bunun getirdiği elbette zorluklar var. Ancak insanımız bütün bu zorluklara rağmen başarı hikayesini yazmaya devam ediyor. En önemli şey insan ve bizim bu konuda çok iyi bir sermayemiz var” dedi. Çok zor ve hassas bir dönemden geçildiğini, kendisinin de bu konuda mağdur olduğunu aktaran Fatma Şahin, şöyle devam etti:

turizmciler-gaziantepte-toplandi-2

“ELİMİZDEKİ SERMAYE ÇOK KUVVETLİ”

“Yaptıklarımızı anlatmaktan çok, hep böyle olmadığımızı anlatmak durumunda kaldığımız bir zaman dilimi yaşıyoruz. O yüzden de gücümüzü birleştirmeli, birbirimize sahip çıkarak 2016’yı geride bırakmalıyız. 2017’ye yeni bir vizyonla, kampanyayla devam etmeliyiz. Elimizdeki sermaye çok kuvvetli. Bu sermayeyi yarınlara taşımamız ve çocuklarımızın bizden daha iyi yaşayacağı bir bölgeyi, Türkiye’yi, dünyayı inşa etmeliyiz.”

turizmciler-gaziantepte-toplandi-3

“TERÖRLE ANILMAK İSTEMİYORUZ”

GATOD Başkanı Mete Akcan da kent genelinde yaşanan sıkıntılardan ve üzerinde durulması gereken konulardan bahsetti. Gaziantep’in terörle anılmasını istemediklerini dile getiren Akcan; “Şehrimizin turizm şehri olduğunu ve bunun bizler için vazgeçilmez bir sektör olmasını istiyoruz. Şehrimiz, turizm ve gastronomiyle anılan bir şehir olmalıdır” şeklinde konuştu.

turizmciler

“TÜRKİYE, DÜNYADA YÜZ AKI”

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık ise, turizmin dünyada en önemli sektörlerden biri olduğunu bildirdi. Gastronomi dalında Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) “Yaratıcı Şehirler Ağı”na dahil edilen Gaziantep’in başarısıyla Türkiye’nin dünyada yüz akı olduğunu dile getiren Ayık, bu durumun yöre insanı açısından övünç kaynağı olduğunu kaydetti.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su