Haber Merkezi

“Turizm pastacıları” eğitimini tamamladı

“Turizm pastacıları” eğitimini tamamladı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK)  ile işbirliği yapan Pakmaya, İSMEK Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümü eğitmenlerine iki günlük özel uygulama çalışmaları gerçekleştirdi.

Pakmaya, İSMEK ile geçen yıl başlattığı işbirliğini bu yıl da sürdürdü. Pakmaya Uygulama Merkezi’nde gerçekleştirilen çalışmada İSMEK Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümü eğitmenlerine özel uygulama çalışmaları gerçekleştirildi.

İKİ GÜNDE ÇOK ŞEY DEĞİŞTİ…

İki gün süren uygulama çalışmalarına, dört ayrı grup içinde toplam 63 kişi katıldı. Pakmaya Pastacılık uzmanları  yönetiminde gerçekleştirilen çalışmalara Pakmaya’nın pastacılık, ekmekçilik ve tüketim grubu ürünlerinden özel reçeteli kurabiye çeşitleri, Fransız ve özel pasta çalışmaları, çikolatadan, şekerden ve hamurdan dekor çalışmaları yapıldı.

Çalışmalarda Pakmaya’nın tanıtımı da yapılarak ürünleri hakkında bilgi verildi. İSMEK yöneticileri ayrıca Pakmaya Fırıncılık Araştırma ve Geliştirme Merkezi’ni (FAGEM) ziyaret ederek bilgi aldı.

İŞBİRLİĞİ DEVAM EDECEK…

İSMEK Yönetimi ve katılımcı eğitmenler yapılan çalışmaları çok verimli ve yararlı bulduklarını ifade ederken, Pakmaya ve İSMEK arasındaki işbirliğinin devam etmesi yönünde görüş birliği sağlandı. Yapılan görüşmeler neticesinde her iki tarafın da ortak isteğinin ilerleyen dönemde farklı projelerde işbirliğini devam ettirmek olduğu belirtildi. Taraflar ayrıca ilk aşamada 2015 yılı başlarından itibaren Pakmaya tesislerinde ekmekçilik uygulaması çalışması yapılması konusunda anlaşmaya varıldı.

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor