Barbaros Kon

Turizm dünyası Akdeniz Turizm Forumu’nda buluşacak

Turizm dünyası Akdeniz Turizm Forumu’nda buluşacak
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Bu sene turizm dünyasının en büyük buluşması, 15 Şubat 2019 tarihinde Malta’da “Mediterranean Stars” (Akdeniz’in Yıldızları) temasıyla gerçekleşecek. Akdeniz Turizm Forumu, dünya genelinde 39 ülkeden turizm alanındaki çok değerli iş insanları ve devlet adamlarının katılımıyla yaklaşık 1.500 kişiyi ağırlayacak.

Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler’in destekleriyle Malta merkezli kurulan ve Yönetim Kurulu’nda Türkiye’den Dr. Barbaros Kon’un yanı sıra Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü Geçmiş Dönem Başkanı Dr. Taleb Rifai, Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu Başkanı (FIJET) ve Geçmiş Dönem Tunus Turizm Bakanı Tijani Haddad, Geçmiş Dönem Mısır Turizm Bakanı Dr. Hisham Zaazou, Fransa Otel ve Restaurantlar Federasyonu Başkanı Franck Touret, Yunanistan Turizm Bakanı Elena Kontoura, Akdeniz Birliği Büyükelçisi Dr. Marisa Farrugia, AB Parlamentosu Turizm ve Ulaştırma Komisyonu Başkanı Istvan Ujhelyi’nin de bulunduğu Akdeniz Turizm Vakfı; hem kamu hem de özel sektörün çabalarını güçlendirerek Akdeniz’i barış, işbirliği ve refah alanına dönüştürmeyi, bölgede sürdürebilir turizmin büyümesine yapılacak yatırımları teşvik etmeyi ve bölgesel işbirliği projeleriyle Akdeniz turizmini güçlendirmeyi hedefliyor.

Akdeniz Turizm Forumu
KÜRESEL BİR PLATFORM

Kamu-özel sektör işbirliğini sağlamak için kurulmuş bağımsız ve tarafsız bir uluslararası organizasyon olan Akdeniz Turizm Vakfı’nın vizyonu ve misyonu doğrultusunda yaptığı faaliyetlerden biri de 5 yıldır düzenlediği, dünya genelinde 39 ülkeden turizm alanındaki çok değerli iş insanlarının ve devlet adamlarının katıldığı yaklaşık 1.500 kişilik turizm forumları olarak dikkat çekiyor. Akdeniz turizmine ve barışına ilgi duyan toplum liderlerini ve diğer paydaşları bir araya getiren yıllık bir toplantı olan Akdeniz Turizm Forumu’na, her sene Türkiye’den de değerli konuşmacılar katılım gösteriyor. Belli bir tema doğrultusunda gerçekleşen bu forum, dünyanın Akdeniz dışındaki bölgelerinden de çok değerli konuşmacılar, yatırımcılar, AB temsilcileri, bakanlar, sivil toplum kuruluşları ve turizmcilerin katıldığı büyük bir platforma dönüşüyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZME İLHAM VERECEK

Bugüne kadar 2013-2017 yılları arasında “Fit For Growth”, “The Great Story”, Empowering Tomorrow”, “The Mediterranean Hot-Hospitality of Tomorrow” ve “Mediterranean BLUE (Beautiful Life Unites Everyone)” temaları ile gerçekleşen Akdeniz Turizm Forumu, bu sene 15 Şubat 2019 tarihlerinde Malta Cumhurbaşkanı’nın himayesinde “Mediterranean Stars – Sustainable Tourism Atractions & Renewal Strategies” teması ile düzenlenecek. Bu sene sürdürülebilir turizmi teşvik etmek için alternatif yolların tartışılacağı, uluslararası tecrübeli konuşmacıların deneyimlerini ve bilgilerini katılımcılarla paylaşmak için bir araya geleceği bu forum, sürdürülebilir turizm projelerine ve girişimlerine ilham verecek.

Erkunt öner
AKDENİZ TURİZM ÖDÜLLERİ’NE TÜRKİYE DAMGASI

Forum bünyesinde 6 ana oturum, panel ve turizm ile ilgili spesifik konuların incelendiği “master class” denen 9 paralel çalıştay organize edilecek. 100’ün üzerinde konuşmacı ve panelistin yer aldığı Akdeniz Turizm Forumu’nun gala gecesinde ise, Malta Cumhurbaşkanı ve Başbakanı’nın yanı sıra diğer ülke bakanları ile forum katılımcıların katıldığı “Gala Yemeği” ve “Akdeniz Orkestrası Konseri” olacak. Bu program öncesinde, Akdeniz turizmine yaptığı katkılardan dolayı maksimum 2-3 kişiye Cumhurbaşkanı tarafından “2019 Akdeniz Turizm Ödülü” verilecek. Dört sene önce Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, üç sene önce Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, iki sene önce Atlasglobal Havayolu Sahibi Murat Ersoy’a ve geçen sene de Tura Turizm Sahibi Erkunt Öner’e verilen büyük ödülün bir Türk’e takdim edilmesi, ülkemiz için de ayrı bir onurdur. Eğer bu sene de bir Türk turizm duayeni Büyük Akdeniz Turizm Ödülü’nü alırsa Akdeniz Turizm Forumu, Türkiye için daha da anlamlı hale gelecek.

ÖZEL TOPLANTILAR, B2B GÖRÜŞMELERİ

Akdeniz Turizm Vakfı’nın Malta haricindeki ilk yurtdışı konferansı ise, Filistin Turizm Bakanlığı işbirliğiyle Filistin’de gerçekleştirildi. Akdeniz çanağında barışa önem veren vakfın, ülke değerlerimizle örtüşen birçok ortak noktaları bulunmakta olup, Türkiye’ye çok önem ve değer verilmekte. Bu sene forum öncesi 13 ve 14 Şubat tarihlerinde ayrıca “Akdeniz Müzik Projesi”, “Akdeniz Turizm Yatırımları”, “Turizmde Akdeniz Kadınının Yeri”, “Akdeniz Turizminde Kriz Yönetimi” konulu özel toplantılar gerçekleşecek ve bunların yanında geçmiş dönem Akdeniz Turizm Bakanlarının, mevcut Akdeniz Turizm Bakanlarının, Akdeniz ülkeleri havayollarının ve Akdeniz üniversitelerinin network çalışmalarının olacağı toplantılar, B2B görüşmeleri ayrıca düzenlenecek. Geçen sene ilk konserini veren, Akdeniz ülkelerinden sanatçıların oluşturduğu 55 kişilik Akdeniz Turizm Orkestrası, Akdeniz Turizm Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi de olan Maestro Bruno Santori yönetiminde yine konser verecek. Seçkin davetlilerin katılacağı gala yemeği ve ödül törenine katılım ayrı bir ayrıcalık olacak.

AKDENİZ’DEKİ İŞBİRLİĞİ YOLLARINI HEP BİRLİKTE KEŞFEDELİM

İşte bu nedenle, Türkiye’de turizme gönül veren tüm STK yöneticilerini, işverenlerini, profesyonellerini ve devlet adamlarını bu büyük turizm buluşmasına davet ediyorum. Sadece buluşmaya değil, dostluk ruhuna katılmaya ve Akdeniz bölgesindeki işbirliğinin yollarını keşfetmeye davet ediyorum. Bu vesile ile Akdeniz Turizm Forumu ve Akdeniz Turizm Vakfı hakkında daha detaylı bilgi için www.medtourismfoundation.com ve www.medtourismforum.com adresini ziyaret edebileceğinizin bilgisini vermek isterim.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su