Kadir Toprakkaya

Turizm basını için şok haber!

Turizm basını için şok haber!
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Turizm basınının en güçlü internet haber portallarından turizmdebusabah, yayınına ara verdi. Sektörün yaşadığı sıkıntıların yanı sıra 16 Nisan 2017 günü yapılan halk oylamasından çıkan “EVET” sonucuna da gönderme yapan haber portalı, “Bu ortamda bize müsaade” dedi.

Boyut Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Özükan imzası ile bir de “VEDA” yazısı yayınlayan turizmdebusabah, başta Bahattin Yücel olmak üzere bugüne kadar emeği geçenlere teşekkür etti. Özükan, yazısının sonunda “Bu başarı hikayesi burada bitmedi… Bitmeyecek… Bitmemeli” mesajı verdi.

turizm basını

İşte o yazı:

Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.

Boyut Yayıncılık olarak dijital yayıncılığa 1996 yılında başladık. Sonraki birkaç yıl içinde de TURSAB ve TUROB ile geliştirdiğimiz Hotel & Travel Guide işbirliklerimiz bizi turizmdebusabah.com’u yayınlamaya teşvik etti. Turizm pazarının özellikle yurtdışında büyümesinde ve tanıtılmasında minik katkılarımız olduğunu sanıyorum. Benzer faaliyette bulunan rakiplerimizle, turizm sektörünün haberleşme platformlarını oluşturduk. Sayfalarımızda sektörün önemli isimlerinden binlerce makale yayınlandı. Türkiye, bu yıllarda dünya turizm sektöründe bir başarı hikayesi yazdı.

Bugün turizmdeki başarı hikayesine ara verildiği görülüyor. Turizm, demokrasiyle gelişir. Turizm bakanımızın “Türkiye’nin artık deniz, kum, güneş turizmi satmayacağına ilişkin açıklamasını” okuduk. (Milyon yataklı kıyı otellerinin bir yerlere taşınması planlanıyor olmalı). Bakan ayrıca önümüzdeki yılların turizmde çok daha iyi olacağı müjdesini de verdi Hürriyet’teki haberde.

Yapımı tamamlanma aşamasında yüzlerce otel yatırımı kabus gibi… Eski yıllardaki müşterilerini bekleyen binlerce tesis… Turizmin tüm aktörleri, bugünlerde adeta kendi cenaze törenlerine hazırlık yapıyor gibiler…

Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.

TEŞEKKÜRLER

Önce okuyucularımıza teşekkür etmek istiyorum.

turizmdebusabah.com’da, başka hiçbir internet sitesinde bulunmayan bir sayaç var. Günün tarihinin hemen yanında ilk yayınlarımızdan itibaren kullanmaya başladık. Posta adresinize gönderdiğimiz ya da giriş yaparak ulaştığınız haber sitemizi “basılı gazete” gibi sayarsak 113.269.366 adet gazete ulaştırmışız sizlere… 17 yıla ve 365 güne bölersek günde 20.000 tirajlı ve en az 100.000 okuru olan bir gazete gücüne erişmişiz. (aynı IP adresini kullanan turizm işletmelerinde IP başına okur sayısı 7 olarak belirlendi).

Bu gazeteyi amatör bir heyecanla hep profesyonel gazeteciler hazırladı. Bu gazeteye emek verenlerin sayısı bazı yıllarda aynı anda 8-10 gazeteciye kadar ulaştı. Eski Turizm Bakanlarımızdan Bahattin Yücel başyazarımız ve danışmanımız olarak ilk sayılarımızdan itibaren yanımızda yer aldı. Başta 40 yılı aşkın dostluğumuzla başyazarımız ve danışmanımız Bahattin Yücel’e teşekkür etmek istiyorum.

Sondan başa doğru, Özlem Kapar, Mehmet Güneli, Eda Özsoy, Murat Kılıçarı, Bülent Can, Mustafa Sönmez, Cemal Balcı, Kaan Ezgimen başarılı gazetecilikleriyle bu gazeteyi yönettiler. Adlarını saymaya kalktığımızda çok uzun listeler oluşturacak olan katkıda bulunanlarımıza, fikirlerini sektörle paylaşan yazarlarımız ve en önemlisi okuduğu yorum ve haberlerin hemen altına tepkisini ve bilgisini ekleyen okuyucularımıza sonsuz teşekkürler ediyorum.

Bu başarı hikayesi burada bitmedi… Bitmeyecek… Bitmemeli…

Bülent Özükan

17.04.2017

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su