TURİZM HABERLERİNİ BİR DE TOURMAG TURİZM DERGİSİ SAYFALARINDA OKUYUN...

Tuğberk Selçuk, kişisel sergisiyle The Bodrum Edition’da!

Yazar Kadir Toprakkaya

Türkiye’nin turkuaz kıyısında yer alan, Ian Schrager ve Marriott International iş birliği ile açılan The Bodrum Edition, 7 Ağustos itibariyle Tuğberk Selçuk ‘un “1 İÇİNDE 3” adlı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçının son kavramsal serisi olan kurşun geçirmez camdan ürettiği; gerçeklik, zihin ve algı gibi konuları sorgulatan, transparanlık kavramı üzerinden gerçek bir dünya arayışına iten heykelleri, sanatseverlerle buluşuyor.

Tuğberk Selçuk

Sanatçı, sergisini şu sözlerle anlatıyor: “Sanatçı, ikinci kişiliğiyle devamlı olarak oyunlar oynar ve bazen de o bölünmüş kişiliğine savaş açar. Genelde bu savaş, camdaki kendi yansımasıyladır. Fakat cam, bizim gibi kırılgan bir malzemedir ve herhangi bir darbeden kırılır ve yansımadaki kişiliği parçalanarak yok olur diye sanatçı yansımasına zarar veremez. Vuramaz, kıramaz, çünkü cam tehlikelidir ve asla yansımasını tamamen parçalayıp kaybetmek istemez. Gerçekliği temel alan, adil bir savaş için sanatçı malzeme arayışına girer ve kurşun geçirmez cama yönelir. Artık yansımasında gördüğü diğer kişiliğiyle büyük bir savaşa hazırdır. Kazanan ve kaybedenin olmadığı, sonsuz bir savaş…”

GLOBART kreatif danışmanlığında hazırlanan sergi, The Bodrum Edition’ın imza restoranı BRAVA’da yer alırken, otelin farklı yerlerinde de sanatçının heykelleri sürpriz bir şekilde misafirlerin karşısına çıkıyor. Açık hava konseptiyle ve Perulu şef Diego Muñoz imzasıyla sadece yerel üreticilerin taze ürünlerini kullanarak çevrenin çeşitliliğini kutlayan BRAVA’daki Tuğberk Selçuk sergisi, 20 Ağustos tarihine kadar ziyaretçilerini bekliyor.

TUĞBERK SELÇUK HAKKINDA

1986’da İstanbul’da doğdu. Yeditepe Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü’nde başladığı eğitimini, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nde sürdürdü. 2012 yılından beri beş kişisel sergi; bir kısmı
Londra, Seul, Milano ve Basel’de olmak üzere birçok karma sergide yer aldı. Çalışmalarını İstanbul’da sürdürüyor.

istanbul antika ve sanat fuarı

İLGİLİ HABERLER