Kadir Toprakkaya

Timuçin Güler, yeni Tanıtma Genel Müdürü oldu

Timuçin Güler, yeni Tanıtma Genel Müdürü oldu
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Mehmet Nuri Ersoy’un Kültür ve Turizm Bakanı olarak görevlendirilmesinin ardından, bakanlığa özel sektörden yapılan atamalara yenileri ekleniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, uzun süredir sürdürmekte olduğu görevinden ayrıldı, yerine özel sektörden Timuçin Güler getirildi.

Daha önce de özel sektörden iki kişinin bakanlığa atanmasının ardından Tanıtma Genel Müdürlüğü’ne de özel sektörden birinin getirilmiş olması, pek çok şeyin değişeceğini de gösteriyor. Yıllardır ağır işleyen bürokrasi ile yönetilmekte olan bakanlığın büyük bir ivme kazanacağı ve üst üste ataklar yapacağı beklentisi doğdu.

Timuçin GülerTİMUÇİN GÜLER HAKKINDA

Özel sektörden Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü görevine getirilen Timuçin Güler, 1994 yılında Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden, 1999’da ise İTÜ Yönetim Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1999’da Turkcell’de Ürün Geliştirme Uzmanı olarak göreve başlayan Güler, 2003’te Turkcell’den Opet’e transfer oldu. Opet’te farklı birimlerde uzun yıllar çalışan Timuçin Güler, 2014’te ise Opet Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu. Güler, bu görevini bu yılın Mart ayına kadar sürdürdü.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su