Kadir Toprakkaya

THY’den Chelsea’ye sponsorluk için inanılmaz teklif

THY’den Chelsea’ye sponsorluk için inanılmaz teklif
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türk Hava Yolları ile Chelsea arasında imzalanan sponsorluk anlaşması çerçevesinde, kurumun spor kulübüne 86 milyon TL ödeyeceği belirtildi.

Habertürk’ün İngiliz gazetesi Daily Mail’e dayandırarak aktardığı habere göre Türk Hava Yolları, sponsorluk anlaşması çerçevesinde Chelsea’ye 86 milyon TL para ödeyecek. Chelsea’nin 2005’ten bu yana sponsorluk anlaşması bulunan Samsung ile yollarını ayırarak THY ile anlaşmasının İngiltere’de büyük aynkı uyandırdığı kaydedildi. Chelsea, Samsung’tan yılda 18 milyon pouns sponsorluk ücreti alıyordu.

Daily Mail Gazetesi’nin haberine göre, Chelsea ve THY arasında yapılan anlaşmanın rakamları ise adeta dudak uçuklatıyor. Daha önce Manchester United, Barcelona, Borrusia Dortmund gibi kulüplerle anlaşma imzalayarak ismini tüm dünyaya duyuran Türk Hava Yolları’nın yıllık 25 milyon pound (86 milyon Türk lirası) gibi bir rakam karşılığında Chelsea’ye sponsor olacağı belirtildi.

Gazete, sponsorluk anlaşmasının yılbaşında imzalanmasının beklendiğini de kaydetti.

Anlaşma içinde forma reklamının yanında Chelsea’nin maçlarını oynadığı Stramford Bridge Stadyumu’nun isim hakkının da bulunduğu kulislerde konuşulan bir diğer konu.

Chelsea Kulübü’nün sahibi olan Rus işadamı Roman Abramovich’in servetinin 20 milyar doların üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

Bir Cevap Yazın

sonomed

vakıf taşdelen su

noyadecor