Kadir Toprakkaya

Termal turistlerin gözdesi!

Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Yazın favori tatil mekânları artık boşalmaya başladı, Türkiye’nin turizm mevsimi serin sulardan sıcak sulara kaymaya başladı. Emet Termal Resort da konaklama alternatifleriyle kış turizmi seven tatilcilere hitap ediyor.

Termal turizmin en gözde ülkelerinin başında olan Türkiye’de sağlık turizmi mevsimi geldi. Başta termal sularıyla ünlü Kütahya Emet olmak üzere birçok yerli, yabancı turist şifa bulmak amacıyla Türkiye’ye akın etmeye başladı. Özellikle, İran, Irak, Almanya, Fransa ve Avusturyalı turistler dünyanın dört bir yanından, Türkiye’ye termal sular için geliyorlar.

Termal oteller, kış turizmi için paha biçilmez bir öneme sahip. Güvenli ve huzurlu ortama sahip konaklama merkezleri, termal sularıyla, spa merkezleriyle, yaz turizminin aksine, uygun konaklama fiyatlarıyla, tatilciler açısından büyük bir avantaj niteliğinde.

1444129576_Emet_ThermalResort_Spa_d

Sağlık turizmi arasında önemli bir yer tutan termal suların yüzyıllar öncesine dayanan bir geçmişi var. Kaplıcaların tesisleşmesiyle artık ismini termal tesislere bırakan, sağlığın yanında konforu da düşünerek yeni nesil gençleri de termal turizme çekmeyi hedefliyor.

4 Farklı termal suya sahip ve sadece Türkiye’de Kütahya Emet Termal Resort & Spa dışında başka hiçbir yerde bulunmayan ve 24 saat yosun üreten, doğal termal yosun havuzu sağlık dağıtıyor. Yurt dışında birçok enstitüde tedaviyi destekleyici ve cilt bakımı için hazırlanan ürünlerin içinde kullanılan bu yosun, Türkiye’de ise kaynağında tamamen doğal olarak, yeraltından 39 derece sıcaklıkta kaynayan termal su ve güneşin buluşması ile kendiliğinden oluşuyor.

Yosunlu termal su; iltihabi kadın hastalıkları, akne ve sivilce sorunu, sedef, bel ve boyun fıtığı gibi rahatsızlıklarda, doktor kontrolü ve tavsiyesi ile tamamlayıcı tedavi olarak fayda sağlıyor. Ayrıca suyun içeresindeki etken maddeler sayesindekollestrol, lipit, trigilserid gibi yağ yapıcı maddeleri parçalayıcı nitelikte.

1444129617_termal_havuz_suyu

Türkiye termal kaynakları bakımından Avrupa’da 1. Dünya’da 7. sırada yer alıyor…

Türkiye, kaplıcalar bakımından Dünya’da bile eşi benzeri zor bulunan şifalı sulara sahip. İster hastalıklara yardımcı etkide bulunmak için, isterse dinlenmek için olsun, kaplıcalar gitgide tatilcilerin vazgeçilmezi oluyor. Birçok hastalığa yardımcı etkende bulunan suların yanı sıra, huzurlu vakit geçirmek isteyen tatilcilere de fırsat kapısı aralıyor.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su