Kadir Toprakkaya

Tatilbudur.com dünya pazarına açılıyor

Tatilbudur.com dünya pazarına açılıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

2015 yılında Polonyalı MCI Group ile yeni bir ortaklık dönemine giren Tatilbudur.com, Türkiye’de online turizm pazarında hedeflerini büyüterek 2019’da Almanya pazarına açılıyor, akabinde Rusya ve Çin pazarlarına açılmak için planlama yapıyor.

Tatilbudur.com’un yüzde 63,75’ine sahip olan MCI Group Yönetim Kurulu Başkanı Tomasz Artur Danis, Tatilbudur.com’da her yıl yüzde 50 oranında devam eden büyüme grafiğini memnuniyetle izlediklerini belirterek, “Asıl hedefimiz yurtdışı pazarına açılmak” dedi. Özellikle Almanya’da yaşayan Türkleri yerel acentelerle işbirliği yaparak Tatilbudur.com üzerinden Türkiye’ye getirmek istediklerini ifade eden Danis, Rusya’da bulunan online seyahat sistemleriyle de Tatilbudur.com üzerinden rezervasyon alacaklarını söyledi. Ayrıca son yıllarda Çin’den gelen turist sayısının iki katına yükseldiğine dikkat çeken Tomasz Artur Danis, Çin pazarına girmeyi hedeflediklerini, özellikle son dönemde Türk Lirası’nın değer kaybetmesiyle yabancı tatilcilere daha fazla hizmet vereceklerini aktardı.

Tatilbudur.com
TÜRK TURİZMİ ÇOK DİRENÇLİ

2015 yılında yaptığı yatırımla Tatilbudur.com’un çoğunluk hissesini satın alan MCI Group, 4 yıldır devam eden ortaklık süresince Türk turizminin her türlü türbülansa karşı çok dirençli olduğunu görmüş. Yönetim Kurulu Başkanı Tomasz Artur Danis, yatırım yaptıkları tarihten itibaren terör saldırıları, darbe girişimi ve Türk Lirası’nın değer kaybetmesine rağmen çok dirençli bir pazar olduğunu kaydetti.

KULLANIM HAKKI TATILBUDUR.COM’A AİT YAZILIM “CRS”

Şu anda en büyük projelerinden birinin kullanım hakları Tatilbudur.com’a ait rezervasyon sistemi “CRS” olduğunu söyleyen Danis; “Müşterilerle birebir iletişim kurmayı önemsiyoruz. Özellikle bu yıl mobil aplikasyon üzerinde odaklanacağız. Müşteri memnuniyeti ve beğenilerini ön planda tutarak, portföylerimizdeki otellerin kalitesini yüksek tutmaya çalışıyoruz. Ayrıca, bu yılki projelerimiz arasında online ödeme kolaylığı için yeni arayüz çalışması, online satışı arttırmaya ve call center’ı iyileştirme yönelik çalışmalar geliyor” açıklamasında bulundu.

TÜRKİYE’DEKİ 2. YATIRIMLARI TATILBUDUR.COM

1999 yılında başarılı dijital şirketler yaratmak ve geleneksel ekonomilerde faaliyet gösteren şirketlerin dijital yetkinliklerini artırmak amacıyla kurulmuş olan Polonya merkezli halka açık girişim sermayesi fonu MCI Group, 500 milyon Euro’luk varlık yönetiyor ve 250 milyon Euro’yu girişim sermayesi olarak değerlendiriyor. Ağırlıklı olarak, internet ve dijital sektörlerde faaliyet gösteren şirketlere yatırım yapan MCI Group, kurulduğu günden bugüne kadar toplam 60 yatırım yaparak, 30 çıkış gerçekleştirdi. Geçmiş yıllarda Doğu Avrupa ve Rusya merkezli çeşitli turizm şirketlerine yatırımlar yapan MCI Group 2013 yılında İndeks Bilgisayar yatırımı ile Türkiye pazarına da giriş yaptı. Türkiye’de 6 yıldır var olduklarını söyleyen Danis, “Türkiye’deki ilk yatırımımız olan Indeks’in bir bölümünü sattık 2. yatırımımız olan Tatilbudur.com’daki ortaklığımız yüzde 63,75 ile devam ediyor” dedi. Yatırımlarını 5-10 yıl arasında sürdürdüklerini ve başarılı sonuçlar veren aynı zamanda diğer şirketler tarafından da örnek alınan sistemler yarattıklarını ifade eden Danis, uygun fiyatı yakaladıklarında ve pazar hazır olduğunda ise satışa sunduklarını söyledi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su