Çetin Gürcün, Günsenin İleri, Hüseyin Kurtoğulları, Hakan Eğinlioğlu, Delal Atamdede, Halil Tuncer, Serdar Balta ve Hilmi Selimoğlu

 Kadir Toprakkaya

SKALİTE 2018 Ödülleri sahiplerini buldu

SKALİTE 2018 Ödülleri sahiplerini buldu
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

SKAL International İstanbul Kulübü tarafından her yıl geleneksel olarak verilen SKALİTE Ödülleri sahiplerini buldu. 22 Kasım Perşembe akşamı İstanbul Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenen SKALİTE 2018 Ödül Töreni’ni yaklaşık 500 davetli izledi.

İlk defa 1998 yılında verilmeye başlanan ve bu yıl 20. kez sahiplerini bulan SKALİTE Ödülleri, turizm sektöründeki kaliteyi yükseltmenin yanı sıra teşvik etmeyi de amaçlıyor. Bu yıl farklı bir yöntemle belirlenen ödüllerde, kültür ve sanata katkı sağlayan kurum ve kuruluşlar ağırlıktaydı.

TURİZM SEKTÖRÜNÜN KANAAT ÖNDERLERİ KATILDI

84 yıllık geçmişiyle dünyanın en köklü sivil toplum örgütlerinden biri olan SKAL International’ın 90 ülkedeki yapılanması içinde en büyük kulübü olan SKAL International İstanbul Kulübü tarafından organize edilen bu özel geceye; SKAL İstanbul Kulübü Üyeleri, SKAL Türkiye Federasyon Yönetim Kurulu Üyeleri, SKAL Türkiye Bölge Başkanları, Geçmiş Dönem Dünya Başkanları Salih Çene ve Hülya Aslantaş, TÜROB Başkanı Timur Bayındır, TUMAF Başkanı Yalçın Manav, TUYED Başkanı Hasan Arslan, FIJET Türkiye Başkanı Delal Atamdede ve turizm sektörünün kanaat önderleri katıldı.

“ÖNEMLİ BAŞARILARA İMZA ATTIK”

Programın sunuculuğunu Neslihan Maltepe yaparken, Ceren Gündoğdu Orkestrası’nın seslendirdiği şarkılarla renk kazanan gecede bir konuşma yapan SKAL International İstanbul Kulübü Başkanı Ata Eremsoy; “SKALİTE’de 20 yılı geri bıraktık ve çok önemli başarılara imza attık. Bugünlere gelinceye kadar pek çok arkadaşımız, büyük fedakârlıklarda bulunarak katkı verdiler. Huzurlarınızda hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

“KÜLTÜR VE SANATA KATKIYI ÖDÜLLENDİRDİK”

Bu yıl, aralarında SKAL International İstanbul Kulübü Yönetim Kurulu Üyelerinin de yer aldığı bir jüri tarafından belirlenen SKALİTE 2018 Özel Ödülleri’nde kültür ve sanat verilen katkıların ön planda tutulduğunu dile getiren Eremsoy; “Bu kararı alırken, sektörümüzün içinden çıkan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan da etkilendik. Bu nedenle ilk SKALİTE 2018 Özel Ödülü’nü, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ithaf ettik” açıklamasında bulundu.

EMITT FUARI’NDAN, TÜRK HAVA YOLLARI’NA

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte SKALİTE 2018 Ödülleri’ni alan kurum ve kuruluşlar ise şu şekilde açıklandı: AkSanat, Borusan Sanat, Contemporary Istanbul, d.ream – Doğuş Restaurant & Entertainment Management, EMITT İstanbul – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, Garanti Sanat, Hürriyet Seyahat, ICEC – İstanbul Lütfi Kırdar ICEC, ICVB – İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu, İKSV – İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı, İstanbul Modern Müzesi, İş Sanat, Rahmi M. Koç Müzesi, Mikla Restaurant, Muhteşem Yüzyıl Dizisi, Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, Suna ve İnan Kıraç Vakfı – Pera Müzesi ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, TAV Havalimanları Holding, Türk Hava Yolları, Zorlu Performans Sanatları Merkezi.

SKALİTE ÖDÜLLERİ HAKKINDA

Skal International İstanbul Kulübü’nün Türkiye Cumhuriyeti’nin 75. yılında Türkiye turizmine hediye olarak başlattığı SKALİTE “Turizmde Kalite” Ödülleri’nin amacı, turizm sektöründe kalite ve kaliteye yapılan yatırımın çıtasını yükseltmeyi hedefleyen kişi ve kuruluşları ödüllendirmek olduğu kadar, kaliteyi bir yönetim felsefesi olarak benimsemiş bu kişilerin aynı zamanda sektör çalışanlarına örnek olmalarını sağlamak. Günümüze kadar düzenlediği çeşitli toplantı ve sempozyumlarla turizm sektörünün güncel ve önemli sorunlarına çözümler sunan SKAL International İstanbul, ilk kez 1998 yılında turizmde kaliteyi ödüllendirmek için “SKALİTE Ödülleri” ile Türk turizminde kalite olgusunu gündeme getirdi.

SKAL INTERNATIONAL İSTANBUL HAKKINDA

Seyahat ve turizm sektörünün tüm branşlarını çatısı altında toplayan tek uluslararası organizasyon olan SKAL International, 84 yıllık geçmişiyle dünyanın en köklü sivil toplum örgütlerinden biri. 2016 senesinde 60. yılını kutlayan, 1956 yılında kurulan SKAL International İstanbul Kulübü, 80 ülkede yapılanmasıyla en geniş tabanlı sivil toplum örgütü olan SKAL International’a bağlı olarak faaliyet göstermekte. SKAL International İstanbul Kulübü, 246 üyesi ve hayata geçirmiş olduğu projeler ile dünyanın en büyük SKAL kulübü konumunda.

SKAL International İstanbul Kulübü’nün düzenlediği SKALİTE 2018 Ödül Töreni’ne katılanlar arasında, duayen turizmcilerimizden Hüseyin Kurtoğulları da vardı. Kurtoğulları, SKALİTE Ödülü’nü alanlar arasında yer alan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’yı ilk tebrik eden isim oldu…

Hilmi Selimoğlu, Aziz Ciga, Kadir Toprakkaya, Firuz Bağlıkaya, Serhad Uslan ve Çetin Gürcün…

Çetin Gürcün, Günsenin İleri, Hüseyin Kurtoğulları, Hakan Eğinlioğlu, Delal Atamdede, Halil Tuncer, Serdar Balta ve Hilmi Selimoğlu…

SKALITE

Deniz Çerçioğlu, Neriman Uçar, Ali İmdat Uçar, Bahar Birinci, Hacer Aydın ve Ergün Birinci…

Bu özel gecenin konukları arasında, uzun zamandır ortalıkta görünmeyen Kemal Sinmez de vardı…

SKAL International İstanbul Kullübü Başkanı Ata Eremsoy, SKALİTE 2018 Özel Ödülleri’nin gerçekleşmesindeki katkılarından dolayı TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’ya teşekkürlerini iletti ve plaketini bizzat kendisi vermek istedi…

SKALİTE 2018 Ödülü’ne layık görülen organizasyonlardan biri de, EMITT İstanbul – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı oldu. İsimleri turizm çevreleri arasında fuar ile birlikte anılan Deniz Çerçioğlu ve Hacer Aydın, ödülü kucaklayan isimler oldular…

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su