Haber Merkezi

Sinemasal Açık Hava Sinema Festivali başlıyor

Sinemasal Açık Hava Sinema Festivali başlıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Kırsalda yaşayan çocukları sinema başta olmak üzere sanatın tüm renkleri ile buluşturan Sinemasal, dördüncü yılında gülümse temasıyla Akdeniz’in çocukları için yola çıkıyor.

2013’ten bu yana 20 bin 414 çocuğun geleceğine sanatın tüm renklerini kullanarak katkıda bulunan açık hava sinema festivali, şimdi de Akdeniz’de yaşayan çocuklar için masalsı bir festival hazırlıyor. Sinemasal Kültür Sanat Derneği çatısı altında organize edilen festival; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Ajans Press, Dimes ve Ay Yapım gibi markaların yanı sıra Sinan Güler ve Kıvanç Tatlıtuğ gibi ünlü isimlerin de aralarında yer aldığı geniş bir kitle tarafından destekleniyor.

Sinemasal

Kırsalda yaşayan çocukları sinema başta olmak üzere sanatın tüm renkleri ile buluşturan açık hava sinema festivali, dördüncü yılında gülümse temasıyla Akdeniz’in çocukları için yola çıkıyor…

TÜM RENKLER ÇOCUKLAR İÇİN…

Bugüne kadar Türkiye’nin 21 farklı ilinde çalışmalar yürüten ve büyükşehirlerde gerçekleşen kültürel ve sanatsal etkinlikleri kırsal bölgelere taşıyan Sinemasal, hazırlanan etkinliklerle çocuklara hayatlarında unutamayacakları masalsı bir festival atmosferini yaşatmaya hazırlanıyor. Çocuklar, kendileri için düzenlenecek olan festivalde coşku ve sevinç dolu anlar yaşayacak. Sinemasal Kültür Sanat Derneği tarafından düzenlenecek olan Akdeniz etabında konserden sinemaya, boyama atölyesinden gösterilere kadar birçok etkinlik, çocukların hayatına renk katacak.

FESTİVAL PROGRAMI…

3-23 Ekim 2016 tarihleri arasında Antalya, Karaman, Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay illerinde gerçekleşecek olan festival, gittiği her ilde aşağıdaki üç günlük programı uygulayacak:

1. Gün: “Şehrin Gözdesi” Etkinliği

2. Gün: Kültür Gezileri ve Sosyal Zirveler

3. Gün: Sinema Artık Köylerde!

FESTİVAL TAKVİMİ…

03-05 Ekim Sinemasal House, Balat, İstanbul

06-08 Ekim Korkuteli, Antalya

09-11 Ekim Ermenek, Karaman

12-14 Ekim Tarsus, Mersin

15-17 Ekim Seyhan, Adana

18-20 Ekim Kadirli, Osmaniye

21-23 Ekim Antakya, Hatay

acik-hava-sinema-festivali-basliyor-3

2013’ten bu yana 20 bin 414 çocuğun geleceğine sanatın tüm renklerini kullanarak katkıda bulunan Sinemasal, şimdi de Akdeniz’de yaşayan çocuklar için 3-23 Ekim 2016 tarihleri arasında masalsı bir festival hazırlıyor. Etkinliğin gerçekleceği iller ise Antalya, Karaman, Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay…

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su