Kadir Toprakkaya

Şeb-i Arus İstanbul, 24 Aralık’ta Ülker Arena’da

Şeb-i Arus İstanbul, 24 Aralık’ta Ülker Arena’da
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Ataşehir Ülker Sports Arena’da 24 Aralık Cumartesi akşamı düzenlenecek 5. Şeb-i Arus İstanbul’un basın toplantısı yapıldı. Toplantıya; AdStation Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Palazoğlu, Türkiye Finans Katılım Bankası Kurumsal İletişim Müdürü Osman Fatih Cengiz ile Alişan, Yusuf Güney, Eşref Ziya ve sunucu Ertem Şener katıldı.

Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin vuslat gecesinin anıldığı ve 2012’den bu yana İstanbul’da düzenlenen Şeb-i Arus, 24 Aralık Cumartesi akşamı Ataşehir Ülker Sports Arena’da gerçekleşecek. Yaşamını “Hamdım, piştim, yandım” şeklinde özetleyen, ilahi aşkla kucaklamayı da “Gel Ne Olursan Ol, Yine Gel” sözleri ile evrenselleştiren Mevlana Celaleddin-i Rumi, “düğün” olarak nitelendirdiği ölümünün 743. yıldönümünde Şeb-i Arus İstanbul’da yad edilecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla, Türkiye Finans Katılım Bankası’nın ana sponsorluğunda, TOK-HAY-DER himayesinde AdStation tarafından gerçekleşecek geceyle alakalı basın toplantısı, 15 Aralık Perşembe günü Kile Restaurant’ta gerçekleşti.

Şeb-i Arus İstanbul

Türkiye Finans Katılım Bankası Kurumsal İletişim Müdürü Osman Fatih Cengiz’in de katıldığı basın toplantısını 60’a yakın gazeteci izledi. Osman Fatih Cengiz, Alişan, Muhittin Palazoğlu, Yusuf Güney, Eşref Ziya ve Ertem Şener…

ORGANİZASYON ŞEHİTLERE İTHAF EDİLECEK

Basın toplantısında AdStation Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Palazoğlu, Türkiye Finans Katılım Bankası Kurumsal İletişim Müdürü Osman Fatih Cengiz, Alişan, Yusuf Güney, Eşref Ziya ve törenin sunuculuğunu üstlenen Ertem Şener de hazır bulundu. Toplantıda konuşma yapan Muhittin Palazoğlu; “Öncelikle 10 Aralık Cumartesi günü hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ise sabır diliyorum. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde, manevi dünyamızın kapılarını aralayan Şeb-i Arus İstanbul’u 5. kez düzenlemekten büyük gurur duyuyoruz. Her sene çıtayı biraz daha yukarıya yükseltiyoruz. Geçmiş yıllarda olduğu gibi sanat dünyasının farklı ve değerli isimlerini yine aynı sahnede buluşturacağız. Türkiye’nin en büyük ve anlamlı organizasyonu Şeb-i Arus İstanbul’u, 15 Temmuz şehitlerine ve tüm şehitlerimize ithaf etme kararı aldık ve şehitlerimizin aileleri için salonda özel bir yer ayırdık. Gecede şehitlerimizin anısına Kuran-ı Kerim okunup, dualar edilecek” dedi.

Ertem Şener, Alişan, Muhittin Palazoğlu, Yusuf Güney ve Eşref Ziya…

ŞEB-İ ARUS İSTANBUL’UN ANA SPONSORU TÜRKİYE FİNANS

Palazoğlu’ndan sonra söz aan Türkiye Finans Katılım Bankası Kurumsal İletişim Müdürü Osman Fatih Cengiz; “Hz. Mevlana; Allah aşkı, yaşam felsefesi ve kültürümüze kattıklarıyla İslam dünyasının yetiştirdiği en önemli değerlerinden biri. Anadolu kültürünün oluşumunda çok önemli bir etkisi olan Hz. Mevlana, bugün eserleriyle ve kişiliğiyle ülkemiz sınırları dışında da binlerce çalışmaya konu oluyor. Evrensel bir hoşgörü elçisi olarak kültürümüzü temsil etmeye devam ediyor. Ne mutlu bize ki bu yıl bu kıymetli etkinlik, Türkiye Finans Katılım Bankası’nın ana sponsorluğu ile gerçekleşecek” açıklamalarında bulunurken, gecenin sunuculuğunu üstlenecek Ertem Şener ise şunları ifade etti: “Organizasyon için haftalardır gerek orkestrayla gerekse de sanatçılarla ve semazenlerle bir araya gelip, töreni nasıl daha iyi yapabiliriz diye sürekli istişare halindeyiz. Gecemiz gündüzümüz Şeb-i Arus İstanbul oldu. Tabii manevi değeri bu denli büyük gecenin hazırlık aşamalarında bulunmak ve katkı sağlamak bir o kadar da gurur verici.”

GÖNÜLLÜ OLARAK SAHNE ALACAKLAR

Basın toplantısında, Şeb-i Arus İstanbul törenine iştirak edecek ünlü sanatçılardan Alişan ve Yusuf Güney, böyle bir manevi atmosferin içerisinde 2 yıldır yer aldıkları için gurur duyduklarını ve büyük ölçüde manevi haz yaşadıklarını belirttiler. Alişan ve Yusuf Güney; “Ses dünyasındaki sanatçıların ilahi okumaması gerektiğine yönelik bir kanı var. Oysa ne Kur’an-ı Kerim’de, ne de hadislerde ilahileri sadece din adamlarının okuyabileceği yazmıyor. Taşıdığı yüksek manevi değerden ötürü Şeb-i Arus İstanbul’da bu sene de gönüllü olarak sahne alacağız” ifadelerinde bulundular.

MANEVİYATA YOLCULUK

15 bin kişinin ağırlanacağı Şeb-i Arus İstanbul, Ertem Şener ve Necip Karakaya’nın sunumlarıyla başlayacak. Veysel Samanlıoğlu Orkestrası eşliğinde bir araya gelecek Alişan, Rafet El Roman, Yusuf Güney, Sami Özer, Eşref Ziya, Özgün ve Bekir Köse, Grup Tillo ve Alper Kış’ın söyleyecekleri ilahiler ve şiir performansları İstanbul semalarında yükselecek. 500 kişilik dev bir ekibin hazırlayacağı gecenin anlamına ve büyüklüğüne yaraşır şekilde, sanatçılar için dünya starlarının ekipmanları kullanılacak. Sanatçılara eşlik edecek 50 kişilik orkestra, 40 kişilik semazen ekibi, 30 kişilik mutrib ekibi, Şeb-i Arus İstanbul izleyenlerini manevi yolculuğa çıkaracak. Şeb-i Arus İstanbul töreninden elde edilecek gelirin tamamı ise, gecenin anlamına uygun olarak TOK-HAY-DER tarafından yapılan hayır faaliyetlerinde kullanılacak. Şeb-i Arus İstanbul biletleri, www.biletix.com ve www.sebiarusistanbul.com adreslerinden satın alınabilir.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su