Haber Merkezi

Şanlıurfa’da tarih yeniden canlanıyor

Şanlıurfa’da tarih yeniden canlanıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye ve Avrupa Birliği’nin birlikte finanse ettiği “Şanlıurfa’da Tarih Yeniden Canlanıyor” projesinin tanıtım toplantısı yapıldı. Bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, önemli bir inanç merkezi olan kentin bu potansiyelini değerlendiremediğini ve turizmden hak ettiği payı yeterince alamadığını söyledi.

Projenin Şanlıurfa’da turizmin gelişmesine katkı sunacağına inandıklarını aktaran Vali Tuna; “Proje ile Göbeklitepe kazı alanına üst çatı örtüsü inşa edilecek, kent merkezindeki tarihi meydan ve sokaklarda iyileştirme çalışmaları yapılacak” dedi. Tuna, açıklamalarının devamında şunları ifade etti:

Şanlıurfa

ŞANLIURFA, MARKA KÜLTÜR KENTİ OLACAK

“Bu fiziksel müdahalelerin yanı sıra kent genelinde turizm sektöründe hizmet veren çalışan ve işverenlerin pek çok konuda eğitilmesi, kent genelinde turizmin önemi konusunda farkındalık yaratılması ve turizm sektöründe dünya standartlarına ulaşılması hedeflenmekte. Böylece turizm altyapısı geliştirilecek, ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımı yapılacak, ilimizin bir marka kültür kenti olmasına katkı sunulacak.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su