Kadir Toprakkaya

Regnum Carya’da golf şöleni

Regnum Carya’da golf şöleni
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Geçtiğimiz ay THY Open Golf Turnuvası’nda dünya golf şampiyonlarını ağırlayan Regnum Carya Golf & Spa Resort, Fikret Öztürk Kulüpler Arası Golf Turnuvası ve Kış Mücadelesi’ne sahne oldu. İş ve cemiyet dünyasının ünlü isimlerinin katıldığı 3 günlük turnuvayı Bodrum Golf Kulübü kazandı.

Açıldığı günden bu yana önemli ulusal ve uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapan Regnum Carya Golf & Spa Resort, bu kez Türkiye’nin en ünlü golf kulüplerini ağırladı. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Fikret Öztürk Kulüplerarası Golf Turnuvası’na, Türkiye’nin en önemli 7 golf kulübünden 12’şer sporcu katıldı.

Regnum Carya

TURNUVANIN GALİBİ BODRUM GOLF KULÜBÜ

Aralarında Yıldırım Demirören, Erdem Kıramer, Fikret Ünlü gibi golf müdavimlerinin de bulunduğu 84 sporcu, 3 gün süren turnuvada yarıştı. Avrupa ve Amerika arasında oynanan ve dünyanın en çok izlenen üçüncü spor olayı olan Rider Cup formatında düzenlenen turnuvanın galibi, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Bodrum Golf Kulübü oldu.

FİKRET ÖZTÜRK: GOLF SAHALARININ SAYISI ARTIRILMALI

Fikret Öztürk adına düzenlenen ve gelenekselleştirilen en geniş katılımlı kulüpler arası golf organizasyonu olan turnuva, golf sporuna verilen önemi de ortaya koydu. Turnuvanın ev sahibi Regnum Carya Golf & Spa Resort Onursal Başkanı Fikret Öztürk, turnuvaya katılan tüm kulüp ve sporculara teşekkür ederek, önümüzdeki yıllarda uluslararası katılımlı pek çok yeni turnuva planladıklarını vurguladı. Öztürk, Belek’in ılıman iklimi ve dünya ile yarışan golf sahaları ile yaz-kış binlerce golfçüyü ağırladığını belirtirken, golf sporunun ülke turizmi açısından büyük önem taşıdığını vurguladı. Carya Golf Club’ın Avrupa’nın ikinci en iyi golf sahası seçildiğini  hatırlatan Fikret Öztük, golf sporunun  insan sağlığına olan olumlu katkısının altını çizerek, golf turizminin daha da yaygınlaşması için ülkemizde golf sahalarının sayısının artırılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su