Kadir Toprakkaya

Pervin Ersoy’dan iç turizme anlamlı destek

Pervin Ersoy’dan iç turizme anlamlı destek
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye’nin refaha ulaşmasında en doğru ve en kısa yol olarak görülen turizm için bakan eşi de kollarını sıvadı. Daralmaların yaşandığı şu günlerde özellikle iç turizme katkı sağlamak ve farklı yardımlaşma derneklerine destek olmak amacıyla “Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz” adlı projeyi başlatan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, ünlülerle Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik yerlerini ziyaret etti.

SAFFET EMRE TONGUÇ DA KATILDI

Bizim Çocuklarımız Dayanışma Derneği Kurucu Üyesi ve Başkan Yardımcısı Pervin Ersoy’un önderlik ettiği geziye TOURMAG Turizm Dergisi yazarı, ünlü gezgin Saffet Emre Tonguç da katıldı. Proje kapsamında ünlü isimlerle Balıklıgöl, Göbeklitepe, Harran ve Şanlıurfa Müze Kompleksi gibi birçok yer ziyaret edildi. Ziyaretçi grubuna Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürü Aydın Aslan, Şanlıurfa Müze Müdürü Celal Uludağ ve Vali Abdullah Erin’in eşi Gülhan Erin de eşlik etti.

Pervin Ersoy
Fatma Oktay, Pervin Ersoy ve Zeynep Terzi…
ŞEHİRLERİMİZDEN YÜKSELEN ÜNLÜLER

Pervin Ersoy, konuyla ilgili yaptığı açıklamada iç turizmi hareketlendirmek ve Türkiye’yi bilinmeyen yönleriyle tanıtmak amacıyla “Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz” projesini başlattıklarını anımsattı. Proje kapsamında her şehrin birkaç ünlü isminin, kendi şehrinde düzenlenecek tura katılacağını dile getiren Ersoy; Şanlıurfalı Bülent İnal, Ferhat Göçer, Mahmut Tuncer, Seyyal Taner, Ayşegül Aldinç ve Asuman Dabak’ın da aralarında yer aldığı isimlerle kente geldiklerini ifade etti.

BÜTÜN ŞEHİRLERE GİDİLECEK

Pervin Ersoy, projeyi yeni başlatmalarına rağmen büyük ilgi gördüğüne dikkat çekerek, şunları söyledi: “Denizli ile başladık ve burayı sanatçılarımızla beraber çok güzel gezdik. İkinci durağımız ise Şanlıurfa oldu. Burada da çok güzel izlenimler elde ettik. Sanatçılarımız da aynı şekilde çok mutlu oldular ve gezimize büyük renk kattılar. Bilmeyenler için burası gerçekten görülmesi gereken bir yer, beni müthiş etkileyen şehirlerden biridir. 2019’un Göbeklitepe Yılı olması dolayısıyla insanların mutlaka buraya gelmesi ve en az bir kez görmesi gerektiğini düşünüyorum. Hedefimiz, Türkiye’nin 81 ilini gezmek. Projeyi Ankara’da tamamlamayı düşünüyoruz. Gittiğimiz şehre dokunuyoruz, o dokunmayla beraber şehrin ivme kazanmasını sağlamaya çalışıyoruz.”

ANADOLU YAKASI’NDAN İKİ TURİZMCİ İŞ KADINI KATILDI

Geziye, Anadolu Yakası’ndan iki turizmci iş kadını da katıldı. Küçükyalı bölgesinin sevilen otellerinden Dream Hill’in Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Oktay ile Dragos Elite Hotel Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Terzi, projeye destek vermek amacıyla grupta yer alarak Urfa’da buluştular. Aynı zamanda iki kardeş de olan Fatma Oktay ve Zeynep Terzi, TOURMAG Turizm Dergisi’ne yaptıkları ortak açıklamada “Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’un değerli eşi Pervin Ersoy önderliğinde hayata geçirilen ‘Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz’ projesine destek vermek adına geziye katıldık. Turizmi ülkemizin her anlamda bağımsızlığı ve özgürlüğü için olmazsa olmaz görüyoruz. Şanlıurfa’da bir araya geldiğimiz ve şiir gibi anlatımıyla bizleri etkileyen Saffet Emre Tonguç’a ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz” şeklinde konuştular.

Zeynep Terzi, Bülent İnal ve Fatma Oktay…

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su